Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова: допомога, на яку чекають

17.01.2022

Збройний конфлікт на Донбасі трагічно вплинув на мільйони людських життів. Долі цих людей не підлягають забуттю. Для цього Фонд Ріната Ахметова створив безпрецедентний проєкт – Музей «Голоси Мирних». Він документує історії мирних жителів Донбасу, сьогодні зібрано близько 10 000 свідчень безпосередніх очевидців трагедії. Мета – зібрати 100 000 історій до 2025 року.

Одна з них – історія Олени Пальчикової, яка була волонтером найбільшої програми Фонду «Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова».

– Найбільше збентежила, мабуть, подорож ближче до Пісок. Коли ми побачили, що там у селищах мешкають по 20, 30, 40 людей без світла, без води. І ми, напевно, були єдині, хто контактував із зовнішнім світом. А їх контакт був тільки з нами, бо туди пропускна система. Було важко дивитися, як люди проживають рік за роком і в їхньому житті нічого не змінюється. А довкола розруха. Люди чекали на нас, дуже раділи, посміхалися. Це було приємно. Мені здається, весь Донбас ми вже знаємо в обличчя, бо майже у кожному населеному пункті ці облицця за багато років нашої роботи стали  вже рідними, – розповіла Олена.

За її словами, конфлікт перевернув життя багатьох із ніг на голову. Водночас відбулися зміни і в душах людей.

– Серце стало більш відкритим, я стала сприймати чуже горе, чужі радості, ділити свої емоції з усіма. Напевно, такий теплий вогник у серці буде горіти до старості. І розповідатимемо дітям, онукам, як було. Тому що ми були безпосередніми учасниками всіх подій. Мрію про мир. Щоб свою доброту, яку ми посіяли в серцях інших людей та своїх, направити трохи в інше русло. У нас багато роботи буде з дітьми, з тваринами. І про військові дії більше не хотілося б згадувати, – зізналася Олена.

За 16 років роботи Фонд допоміг вижити 8 млн осіб, із них 3.5 млн були врятовані на Донбасі в рамках програми «Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова». Безпрецедентна за масштабами допомога запобігла гуманітарній катастрофі в регіоні. Рінат Ахметов став єдиною опорою для мільйонів Мирних Донбасу.

На сьогоднішній день Музей «Голоси Мирних» – найбільше в Україні зібрання свідчень очевидців збройного конфлікту на сході країни. Ваша історія також має значення! Розкажіть її світові! Перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story  і заповніть невелику анкету, щоб зробити свій внесок у збереження пам'яті. Також Мирні Донбасу можуть звернутися до Фонду за безкоштовною психологічною допомогою, зателефонувавши за номером 0800509001.