Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Лікування важкохворих жителів Донбасу: 19 дітей отримали допомогу. Як подати заявку?

14.12.2015

19 дітей із важкими і хронічними діагнозами з Донецької та Луганської областей за останні 3 тижні отримали допомогу на термінове лікування та операції за програмою «Адресна допомога» Штабу Ріната Ахметова. Серед них — 10-річний Влад з Авдіївки з важким пораненням, отриманим під час бойових дій, якого Штаб підтримує приблизно рік.

«Лікування та реабілітація Влада — тривалий процес. Він отримав важке осколкове поранення голови, переніс кілька операцій. Зараз він проходить реабілітацію, заново вчиться ходити й говорити. Штаб у свою чергу за заявкою лікаря забезпечує його необхідними препаратами й засобами технічної реабілітації. Ми вже закупили для фізичного розвитку хлопчика тренажер і спортивний інвентар. У найближчі дні їх передадуть дитині», — розповіла Юлія Герасименко, фахівець напряму «Адресна допомога» Штабу.

Упродовж 3 тижнів на гарячу лінію Штабу надходили заявки на операції й забезпечення ліками дітей, які страждають вродженими й онкологічними захворюваннями, пороком серця, аномаліями центральної нервової системи, хворобами очей, приглухуватістю, крихкістю кісток. Для новонародженого переселенця з Добропілля Донецької області, у якого велика недоношеність, Штаб оперативно закупив ліки для підтримки роботи легенів.

Для всіх дітей віком від 1 тижня до 17 років, відповідно до призначень лікарів, фахівці Штабу придбали й передали необхідні медпрепарати, засоби реабілітації та витратні матеріали для операцій.

Як дитина може отримати адресну медичну допомогу від Штабу Ахметова?

Адресну медичну допомогу надають усім дітям від 0 до 18 років, які проживають на непідконтрольних територіях територій Донецької та Луганської областей, а також дітям-переселенцям.

Допомога надається в разі:

Проведення невідкладних операцій (тільки за наявності медичного направлення на операцію з переліком медикаментів на паперовому носії):

  • поранення під час бойових дій
  • ургентні невідкладні операції
  • протезування

Невідкладне лікування (тільки за наявності медичного направлення на лікування з переліком медикаментів на паперовому носії):

  • важкохворі
  • мирні жителі, поранені внаслідок АТО
  • технічні засоби реабілітації в разі поранення внаслідок АТО (милиці, ходунки, палички, костури тощо)

Заявки на адресну медичну допомогу можна залишити на гарячій лінії Гуманітарного штабу 0800 509 001 або відправити на електронну адресу [email protected]. Зверніть увагу: допомога надається лише за наявності медичної довідки