Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Культурна травма і медіа. Лекція Олексія Браточкіна (Білорусь)

12.11.2014

CSM запрошує на лекцію Олексія Браточкіна (Білорусь) «Культурна травма і медіа» 

15 листопада, субота, 18:00
(Центр польських та європейських студій НаУКМА
вул. Волоська 10, підвальне приміщення 6 корпусу НаУКМА)

Політичні події часто стають приводом для наративу про культурну травму, в конcтруюванні якого значну роль відіграють медіа. Й Україна, і Білорусь пережили в своїй новітній історії низку політичних подій, що претендують на статус «травми», проте для чого потрібен цей статус і якою може бути оповідь про «травматичний досвід» у ЗМІ? 

Олексій Браточкін – історик, керівник концентрації «Публічна історія» Європейського коледжа Liberal Arts в Білорусі (ECLAB), редактор інтернет-журналу «Новая Эўропа», співробітник Центру європейських досліджень (Мінськ, Білорусь), співавтор колективних монографій «После советского марксизма: история, философия, социология и психоанализ в национальных контекстах (Беларусь, Украина)» (Вільнюс, 2013) і «Пути европеизации Беларуси: между политикой и конструированием идентичности (1991–2010» (Мінськ, 2011).

Для участі в лекції, будь ласка, заповніть реєстраційну формуhttps://docs.google.com/forms/d/1skkJ73ADZB8EUeAVPqpEGnmX3sVCyPgH9OBvIyddeHk/viewform.

Лекція відбудеться в рамках дискусійної складової проекту CSM «Культура. Завтра» та стане першою відкритою подією семінару культурної критики та репортажу «Культура 3.0».

Проект «Культура. Завтра» покликаний публічно обговорювати складні теми й спільно працювати над стратегіями розвитку культури. Його мета – запозиціонувати культуру як один із найголовніших інструментів для вирішення болючих і конфліктних питань, які виникли в суспільстві в результаті революційно-воєнних подій 2013-2014 років. Дискусії, лекції та круглі столи відбуватимуться двічі на місяць за участі культурних менеджерів, митців, журналістів і філософів з України, Білорусі, Туреччини, Грузії, Сербії та інших країн.

Семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» – освітній міждисциплінарний проект на базі онлайн-журналу Korydor. Семінар передбачає роботу з журналістами та редакторами, які пишуть на культурну тематику. Навчальна програма семінару складається з чотирьох тематичних модулів, а також низки публічних лекцій та круглих столів із залученням ширшої аудиторії. Мета проекту «Культура 3.0» – артикулювати розуміння культури як важливого чинника соціального й економічного розвитку, як підґрунтя для вироблення спільних цінностей і стимулювання демократичних перетворень. Семінар покликаний впроваджувати міжнародні стандарти журналістики, підвищувати рівень авторів і редакторів, розвивати платформу професійної комунікації та взаємопідтримки та виробити спільне розуміння особливостей критики в часи соціальних зрушень.

Більше про семінар читайте на сайті culture3.net.

Проект «Культура. Завтра» підтримано Фондом Принца Клауса та програмою грантів «і3» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». 

Цьогорічний семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Лекція Олексія Браточкіна відбудеться за дружньої підтримки Центру польських та європейських студій НаУКМА.

Інформаційні партнери: Українська правда. Життя, Platforma, Лівий берег, Коментарі.

Джерело: CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва