Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

КОРИСНО! Алгоритм відновлення виплат аліментів для переселенців – ЗМІ

04.04.2017

Сайт Переселенець UA підготував для переселенців алгоритм звернення до органів державної влади з відновлення виплати аліментів.

Починаючи з квітня 2014 року, частина органів державної влади України на територіях Донецької та Луганської областей не можуть виконувати свої обов’язки на колишніх місцях. У зв’язку з чим державні органи виїхали на підконтрольну територію, проте у зв’язку з бойовими діями документи залишилися, й отримати до них доступ неможливо.

Як відновити виплати аліментів?

Перше, що треба з’ясувати, куди виведено суд, котрий приймав рішення про стягнення аліментів. Дізнатися про це можна тут: http://dsa.court.gov.ua/dsa/

Після чого на адресу цього суду необхідно направити заяву про відновлення втраченого повністю судового провадження. Порядок подання та розгляду такої категорії справ регулюється розділом 9 Цивільного процесуального Кодексу України.

У заяві має бути зазначено:

  • про відновлення якого саме провадження просить заявник;
  • чи було у справі ухвалено рішення по суті справи або прийнято ухвалу про закриття провадження;
  • якою саме особою з числа осіб, які брали участь у справі, був заявник;
  • хто конкретно і в ролі кого брав участь у справі, місце проживання чи місцезнаходження цих осіб;
  • що відомо заявнику про обставини втрати провадження, про місцезнаходження копій документів провадження або відомостей про них;
  • відновлення яких саме документів заявник вважає необхідним, для якої мети необхідно їх відновлення.

Під час розгляду справи суд використовує ту частину провадження, що збереглася: документи, видані зі справи ,фізичним чи юридичним особам до втрати провадження, копії цих документів, інші довідки, папери, відомості, що стосуються справи, виконавчого провадження.

Суд може допитати як свідків осіб, які були присутні під час вчинення процесуальних дій, осіб (їхніх представників), які брали участь у справі, а в необхідних випадках – осіб, які входили до складу суду, що розглядав справу, а також осіб, які виконували судове рішення. На підставі зібраних і перевірених матеріалів суд ухвалює рішення про відновлення втраченого провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити. У справі про відновлення втраченого провадження заявник звільняється від сплати судових витрат.

Після отримання на руки рішення суду про відновлення втраченого судового провадження необхідно знову звернутися до цього ж суду із заявою про видавання дубліката виконавчого листа щодо вказаної справи. Порядок звернення та видавання регулює ст. 370 Цивільного процесуального Кодексу України. Замість втраченого оригіналу виконавчого листа або судового наказу суд, який видав виконавчий лист або судовий наказ, має право за заявою стягувача або за поданням державного виконавця видати його дублікат. Заява на видавання дубліката складається в довільній формі, однак не забудьте вказати причину, через яку Вам потрібен дублікат листа. За видавання дубліката виконавчого листа оплачується судовий збір – 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Отриманий дублікат виконавчого листа необхідно надіслати поштою або відвезти особисто до відділу державної виконавчої служби або за місцем роботи боржника (якщо таке відомо), або за місцем його реєстрації (прописки). Перевірити місце, де тепер працює, необхідна Вам виконавча служба можна тут: http://www.justice-dn.in.ua/index.php/ustanovi-i-organizatsiji-yustitsiji/viddili-derzhavnoji-vikonavchoji-sluzhbi

Надсилаючи виконавчий лист поштою або особисто подаючи документи, не забудьте написати заяву в довільній формі з проханням порушити виконавче провадження у справі, а також зробити для себе копію виконавчого листа. Так само радимо, надсилаючи поштою документи – робити це цінним листом з описом вкладення та повідомленням. Такі дії захистять Вас від втрати документів.

Державний виконавець під час отримання Ваших документів відкриває справу, про що ставить Вас до відома, відправивши Вам постанову про відкриття провадження. Так само виконавець зобов’язаний з’ясувати, чи є в боржника доходи. У разі неможливості розшукати боржника або відсутності у нього доходів, через 6 місяців після відкриття провадження у справі Ви маєте право отримати довідку у виконавчій службі про те, що аліменти не виплачуються, й утворюється заборгованість. З цією довідкою за місцем свого перебування Ви звертаєтеся до УПСЗН для оформлення допомоги на дитину, батьки якої ухиляються від сплати аліментів.

ДЖЕРЕЛО