Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Коронавірус в Україні: що потрібно знати про експрес-тести від Фонду Ріната Ахметова

18.04.2020

Фонд Ріната Ахметова передав українським медикам 300 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Наразі вони надходять до державних лікарень у регіонах, а самі лікарі зазначають їхню високу якість. Президент асоціації лікарів-анестезіологів, доктор медичних наук Сергій Дубров назвав переваги такого тестування:

  • Застосування методу діагностики за антитілами-імуноглобулінами, що виділяє ці експрес-тести на тлі інших.
  • Висока ефективність. Чутливість експрес-тестів, які передає медикам Фонд, досягає 87%, а специфічність – 99%. Це дозволяє максимально точно, майже на 100% підтвердити або спростувати діагноз COVID-19.
  • Простий і зрозумілий процес діагностування. Лікарю достатньо 10 мікролітрів зразка крові з вени розмістити на експрес-тесті, після чого додати 2-3 краплі буферного розчину. Крім крові може також використовуватися сироватка або плазма.
  • Оперативність. Результати експрес-тестування будуть відомі через 15 хвилин. На їхню інтерпретацію лікарю відводиться не більше ніж півгодини. В іншому випадку результат вважається недійсним і тест необхідно робити знов.
  • Покажуть і підкажуть. В експрес-тести включено внутрішній процедурний контроль. Поява спеціальної смуги в контрольній зоні тесту говорить про достатню кількість досліджуваного зразка крові, сироватки або плазми. А також про те, що не порушені відповідні процедурні методи тестування.

- Ці тести мають високу ефективність, вони не такі, як ті, через які був галас в Іспанії. Там був інший метод діагностики – за антигенами. У цих тестах – за антитілами-імуноглобулінами, і у них дуже висока чутливість. Вони допоможуть правильно сортувати пацієнтів під час госпіталізації й у такий спосіб зменшити кількість внутрішньогоспітальних заражень. 300 000 тестів від Фонду Ріната Ахметова – це колосальна допомога Україні, – наголошує Сергій Дубров.