Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Коли лунали сирени, син не розумів, чому ми біжимо»: 5-річний Матвій з Сумщини отримав слухові апарати від Фонду Ріната Ахметова

26.05.2023

У Тетяни троє дітей, яких жінка виховує одна. Молодшому, Матвію, п’ять років. Він має проблеми зі слухом — помітили їх нещодавно, після того, як дитина перехворіла на отит. Хлопчику встановили діагноз «двостороння сенсорноневральна туговухість». На щастя, тепер Матвій знову чує світ — завдяки сучасним слуховим апаратам, які забезпечив Фонд Ріната Ахметова. 

«Коли лунали сирени, син цього не чув. Ми зі старшими доньками спускалися у підвал. Він не міг зрозуміти, куди ми біжимо і чому... Діагноз був як грім серед ясного неба. Нам сказали, що треба поставити слуховий апарат. Для мене це велика сума, я була в паніці. Дізналася про Фонд Ріната Ахметова. Мені одразу відповіли на гарячій лінії, вислухали, заспокоїли. Сказали, що Фонд нам допоможе», — каже Тетяна. 

Коли мама з сином зайшли у кабінет до лікарки київського «Центру Слуху» Галини Іващенко, медикиня привіталася з Матвієм. У відповідь він показав: «Я не чую». 

«У нього були такі сумні очі... А коли ми вдягли апарати, дитинка почала чути — і очі дивилися вже зовсім по-іншому. Дитина почала усміхатися, їй все стало цікаво. Тепер він і з дітками зможе гратися, і маму чує краще. Це такий прорив для дитини і дуже важлива справа», — упевнена Галина Вікторівна.

Матвію встановили найсучасніші слухові апарати, які аналізують навколишнє акустичне середовище дитини та підлаштовуються під її особливості. Сестри чекають на його повернення додому і вже планують, як через рік братик піде до школи: «Поведемо його до першого класу і все в нас буде добре»

Допомогу в слухопротезуванні в рамках проєкту «Рінат Ахметов — Дітям. Тепер я чую» можуть отримати діти з вадами слуху:

— віком до 7 років, 
— що проживають або проживали в територіальних громадах у зонах бойових дій, окупації чи оточення. З актуальним переліком громад можна ознайомитися на сайті Мінреінтеграції bit.ly/40oi9cZ.

Якщо серед ваших рідних або знайомих є дитина, яка потребує протезування слуху, зверніться на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001, або пишіть в месенджер Фонду https://m.me/AkhmetovFDU

Вже 215 хлопчиків і дівчаток отримали високочутливі слухові протези завдяки Фонду. За 17 років роботи програми «Рінат Ахметов — Дітям» підтримку отримали понад 5 млн дітей.