Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Як переселенцям отримати одноразову грошову допомогу

11.05.2016

Як повідомляє Схід SOS, згідно з Постановою КМУ від 01.10.2014 № 535 «Про Порядок використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам і внутрішньо переміщеним особам» визначено правила отримання переселенцями грошової допомоги.

Право на отримання такої допомоги мають переселенці, що перебувають у складних життєвих обставинах, внаслідок яких вони позбавлені можливості самостійно піклуватися про своє особисте (сімейне) життя і брати участь у громадському.

Точний розмір одноразової грошової допомоги Постановою КМУ № 535 не визначено, він встановлюється спеціально створеною Комісією з розподілу коштів, і на сьогодні становить від 1 176 до 2 352 грн на людину.

Щоб отримати одноразову грошову допомогу необхідно:

КРОК 1. Звернутися з заявою до Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН – у народі «соцзабез») за місцем тимчасового проживання / перебування. Затвердженого законом зразка такої заяви немає. Тому заяву може бути складено у вільній формі, з зазначенням причин необхідності надання вам грошової допомоги та реквізитів банківського рахунку. У заяві можна коротко описати ту проблему, з якою ви зіткнулися, підтвердивши її відповідними документами. Це можуть бути, наприклад, довідка про стан здоров’я або висновок медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності, інші документи, що підтверджують ваш особливий статус (мати-одиночка, людина з інвалідністю, пенсіонер тощо)

Крім того, до заяви потрібно додати:

– копію документа, що посвідчує особу (паспорта або документа, що його замінює);

– копію ідентифікаційного коду;

– копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей);

– довідку з банку з реквізитами банківського рахунку (за наявності).

КРОК 2. Заяву з усіма додатками передадуть на розгляд місцевій комісії, створеній при райдержадміністрації або виконкомі. Саме ця комісія буде приймати рішення про надання грошової допомоги, її розмір, або відмову в наданні допомоги. У разі відмови заявнику надається витяг із протоколу засідання з відповідним рішенням. У разі позитивного рішення, гроші перерахують на вказаний вами банківський рахунок.

Надання грошової допомоги відповідно до Постанови КМУ № 535 можливе тільки один раз.

ДЖЕРЕЛО