Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Івано-Франківська область отримала від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК 10 000 експрес-тестів на коронавірус

09.04.2020

10 000 діагностичних комплектів розвезуть по опорних лікарнях Івано-Франківської області. Сьогодні вантажі з експрес-тестами для виявлення коронавірусу від Фонду Ріната Ахметова вже доставлені в Надвірну і Бурштин.

За словами члена Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталії Ємченко, тести – важливий інструмент у боротьбі з поширенням COVID-19.

– Івано-Франківська область в силу свого географічного розташування опинилася на передовій війни з коронавірусом. Тому вона гостро потребує допомоги. Фонд Ріната Ахметова, ДТЕК та інші активи SCM допомагають обласному штабу в боротьбі з епідемією насамперед закупівлею найважливіших позицій – тестів і медичної техніки. Сьогодні і закупівля, і доставка будь-яких медичних спецзасобів, і техніки – окреме складне завдання. Адже на світовому ринку дефіцит усього, що потрібно для подолання пандемії. Між країнами йде справжня гонка. Фонд наполегливо долає перешкоди, вирішує ці завдання і партіями доставляє в Україну необхідне, – сказала Наталія Ємченко.

Представник SCM в обласному штабі боротьби з коронавірусом Олександр Воронкин розповів, що найгостріші потреби регіону в боротьбі з поширенням коронавірусу і для надання допомоги тим, хто отримав ускладнення від COVID-19, були визначені в тісній координації з губернатором, регіональним Штабом і представниками громади.

– Ми переконані, що тільки спільні зусилля можуть допомогти у вирішенні завдань, що стоять перед Україною у цій надзвичайній ситуації. Рінат Ахметов першим в країні, ще в лютому, відреагував на загрозу, що виникла, і об'єднав усі свої активи для оперативної допомоги, направивши для цього 300 мільйонів гривень. ДТЕК підписав Меморандум про підтримку ініціатив громад, регіонів, де працюють наші підприємства. Івано-Франківська область в їх числі. Ми і надалі будемо підтримувати область, особливо зараз, у боротьбі з коронавірусом, – сказав Олександр Воронкин.

Отримуючи сертифікат про благодійну передачу експрес-тестів від Фонду Ріната Ахметова, т.в.о. голови Івано-Франківської обласної держадміністрації Віталій Федорів зазначив, що в регіоні складна епідеміологічна ситуація. Від коронавірусу, за офіційними даними, тут померло п'ятнадцять осіб. Експрес-тести – найшвидший спосіб виявлення COVID-19, тому допомога від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК для регіону дуже важлива.

– Дуже велику увагу ми зараз приділяємо ранній діагностиці. Тому що вона здатна зробити лікування швидким і ефективним. Дуже добре, що великий бізнес включився в боротьбу з коронавірусом і допомагає в цьому державі. Дякую Рінату Ахметову за підтримку. Експрес-тести, які ми отримуємо, будуть оперативно передані в 11 медустанов регіону, які займаються лікуванням і протидією коронавірусній інфекції, - відзначив Віталій Федорів.

Фонд Ріната Ахметова, за особистим рішенням Засновника, придбав для України 300 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу та передав до Стабілізаційного фонду, створеного при Президентові України. Івано-Франківська область стала п'ятим регіоном, який отримав партію цих тестів. До цього допомога від Фонду Ріната Ахметова була передана державним лікарням в Харківській, Донецькій, Луганській та Запорізькій областях.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Вже закуплено і передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлені в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівного також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду поставлено в Волинську обласну інфекційну лікарню. Медзаклади, які вже одержали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров'я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолюючий мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний та протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі області країни за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова також закупив аналізатори проб на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них для Донецької області.

Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Мінцифрою створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»).

Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook і Youtube-каналі.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один при карантині – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов і відомий журналіст Савік Шустер.