Історії мирних: питання, на які нема відповіді
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--5dd491fc2216469df55f3f6578a1967343c2e30a/Kislova%2001_Moment.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22Kislova+01_Moment.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27Kislova%252001_Moment.jpg)
«Жили нормально... коли б не війна. Звідки вона взялася і кому потрібна взагалі? Куди бігти, коли стріляють і все навколо рветься?» – ці питання Валентина Кислова з села Пищевик Донецької області ставить собі не перший рік. Але відповіді жінка не має донині.
Звичайне життя в один момент перевернуло літо 2014 року.
«Я зібралася піти на річку палас випрати. Помила, згорнула і раптом наді мною летять літаки. Я просто в шоці була. Так і дізналася, що війна почалася. Але до осені ще спокійно пожили. А потім як почали стріляти – жах. Ось тоді і почала боятися», – згадує Валентина Кислова.
Разом зі страхом прийшло відчуття безвиході. Через проблеми зі здоров'ям воно тільки посилювалося. Але прийшла допомога, а разом з нею і надія.
«У мене стався інсульт, і я вже просто ні про що не думала. Адже я одна живу. Один тільки Рінат Ахметов допомагає», – каже мешканка Пищевика.
Історія Валентини Кислової – одна з тих, котрі Фонд Ріната Ахметова збирає в Документальний проєкт. Він присвячений людським долям, які конфлікт на Донбасі назавжди розділив на до та після. Ці історії стануть основою віртуального відеоархіву, найбільшого в Україні на цю тему.
Поділіться своєю історією – розкажіть її по телефону 0 800 509 001 (дзвінки безоплатні) або опублікуйте у вигляді тексту чи відеоролика на особистій сторінці в Фейсбуку з хештегом:
#ФондРинатаАхметова
#ИсторииМирных
#ФондРiнатаАхметова
#IсторiїМирних
Також свою відеоісторію можна надіслати на Viber +380632354734 чи електронну пошту [email protected]
Фонд Ріната Ахметова збиратиме ці історії до 15 серпня. А у вересні розповість і покаже їх в Україні та за її межами.