“Хочу усиновити дитину до 5 років, але в службі кажуть - таких немає. Як так може бути?” Відповідь на запитання користувачів
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--3ebf395a751e9b3b7c61d1687f5d11702b9ca0cd/photo_5228837987134062269_y%20(1).jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22photo_5228837987134062269_y+%25281%2529.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27photo_5228837987134062269_y%2520%25281%2529.jpg)
Програма “Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - ні!” щодня отримує дзвінки від майбутніх батьків, яких цікавить процес усиновлення.
Деякі питання повторюються настільки часто, що ми вирішили зробити окрему публікацію. Одне з таких:
“Хочу усиновити дитину до 5 років, але в службі кажуть - таких немає. Як так може бути?” Відповідь на це питання надають фахівці програми “Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - ні!”
- Якщо ви бачите у закладах багато малечі, це зовсім не означає, що від вас щось приховують служби або керівництво закладу. Просто ці діти, яких ви бачите у великій кількості, не мають статусу, за яким їх можна усиновити. Це або діти з малозабезпечених родин, батьків зі складними життєвими обставинами тощо.
Дійсно, зараз під час війни дітей до 5 років на усиновлення знайти доволі складно. На це є кілька об’єктивних причин:
1. Найчастіше кандидати мріють усиновити маленьких дітей до 5 років, тому попит на такий вік дуже великий.
2. Зараз, під час війни, переважна більшість дітей знаходиться за кордоном, тому їх взагалі залишилося в Україні дуже мало. Усиновити їх можна лише тоді, коли завершиться війна і вони повернуться в Україну. Поїхати до них за кордон, щоб усиновити - теж не можна, немає законодавчих підстав для усиновлення за кордоном. Треба зачекати.
3. Дітей до 5 років, які б не мали братів та сестер, вкрай мало. Тому деякі батьки, зустрівшись із дитиною, постають перед вибором - або відмовитися, або усиновити разом з братами та сестрами (родинну групу). Адже за законодавством України усиновити можна усю родину. Роз’єднувати братів\сестер зазвичай не можна.