«Хочеться, щоб поскоріше настав мир»: переселенець із Маріуполя про евакуацію з міста та допомогу від Фонду Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--ecda389140846d4ecb71a13ac49c85ac157e9051/%D0%97%D0%B0%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F%20%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B0_1200%D1%85628%2022-07-09-2.png?content_type=image%2Fpng&disposition=inline%3B+filename%3D%22Zaglavnaya+sayta_1200h628+22-07-09-2.png%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%2597%25D0%25B0%25D0%25B3%25D0%25BB%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%258F%2520%25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582%25D0%25B0_1200%25D1%2585628%252022-07-09-2.png)
Сергій — мешканець Маріуполя. У минулому він професійний футболіст, а донедавна — головний тренер юнацької команди ФК «Маріуполь». Упродовж місця чоловік разом зі своєю сім’єю був змушений ховатися від обстрілів у підвалах.
«Наш будинок був розташований у 5 хвилинах від Азовсталі. Тому можна сказати, що з нашого району все почалося і фактично ним закінчилося», — каже Сергій.
На той час зелених коридорів уже не було, тож евакуюватися з міста довелося на свій страх і ризик. Долучившись до колони з десяти машин, Сергій прийняв рішення рухатися в напрямку Запоріжжя. Дорога була складною: аби дістатися до міста, потрібно було подолати 18 ворожих блокпостів.
Наразі сім’я оселилася в Оболонському районі Києва. Як переселенці родина отримала гуманітарну допомогу від Фонду Ріната Ахметова в районному управлінні соціального захисту населення.
«Раніше ми тільки бачили та чули про Фонд Ріната Ахметова, а тепер зіткнулися вже безпосередньо. Велике спасибі за допомогу та підтримку», — подякував чоловік.
Зазначимо, що з 24-го лютого 2022 року гуманітарна допомога від Ріната Ахметова охопила 3 мільйони українців. Більше 1,2 мільйона з них було охоплено допомогою Фонду, решта — бізнесами SCM.