Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова продовжує реабілітацію поранених дітей

04.04.2018

4 квітня відзначається Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки. За даними ООН, Донбас є однією з найбільш замінованих територій на планеті, переповненою мінами, боєприпасами, іншими смертоносними вибуховими об'єктами. Щодня 220 тисяч дітей, які проживають у цьому регіоні, ризикують загинути або отримати поранення на прогулянці чи дорогою до школи. Здебільшого діти не розуміють небезпеки вибухових речовин, ручних гранат і отримують небезпечні травми, а то й довічну інвалідність.

Лише в 2017 році, за даними ОБСЄ, через війну на Донбасі постраждали більш ніж 40 дітей – вони загинули або були покалічені осколками боєприпасів.

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова є єдиною організацією, яка з перших днів бойових дій в регіоні системно надає допомогу в лікуванні та реабілітації поранених дітей.

«Головне завдання, яке стоїть перед Гуманітарним штабом, – допомогти тут і зараз, оскільки в багатьох випадках діяти треба невідкладно. У базі Штабу зареєстровано 236 дітей, які отримали осколкові поранення, каліцтва. Допомога надавалася медикаментами та витратними матеріалами на проведення операцій, засобами відновлення, – сказала Анастасія Кладова, керівник програми «Адресна допомога» Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. – Але після термінових операцій і протезування діти потребують реабілітації не тільки фізично, а й психологічно. Тому діє проект «Реабілітація поранених дітей». За цей час допомогу отримали 80 потерпілих. Багато хто з них зміг повернутися до повноцінного життя.

Цьогоріч завдяки проекту Гуманітарного штабу Ріната Ахметова в найкращих санаторіях України зможуть пройти курс лікування і реабілітацію понад 30 дітей, які отримали важкі поранення.