«Головні ліки – це любов!» Понад 9 тисяч дітей знайшли родини завдяки Фонду Ріната Ахметова
07.09.2018
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--2bd27ceaa87adb2434eeaa5d41d967f2e6f8377f/iblock-488-488487274fc89c83b5548bc499a42151.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22iblock-488-488487274fc89c83b5548bc499a42151.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27iblock-488-488487274fc89c83b5548bc499a42151.jpg)
Понад 9 тисяч дітей знайшли своїх батьків за підтримки програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова. Серед них – двійнята Ігор і Богдан. Їх Юлія і Ярослав Наконечні усиновили три роки тому. На той час в родині вже було троє рідних дітей: Влада, Ян і маленький Тихон.
![](/ckeditor_assets/old_site/19195/%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%87%D0%BD%D1%96.jpg)
«Старший син казав, що загадав бажання: дуже хоче брата. Тепер бажання здійснилося – у нього троє братів!» – сміється Юлія Наконечна, усиновлювачка.
Анкети своїх майбутніх синів подружжя Наконечних побачили на порталі «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова. У три з половиною роки малюки не розмовляли та важили вдвічі менше своїх однолітків. Потрапивши в сім’ю, Ігор і Богдан дуже швидко пішли на поправку, перетворенню хлопчиків дивувалися навіть лікарі. Головні ліки – це любов, упевнена сім’я Наконечних.
![](/ckeditor_assets/old_site/19195/%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%87%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8.jpg)
«Вилікували велелюбністю. Вони самі пройнялися любов’ю і нас наповнили любов’ю. І повністю змінили устрій нашого життя», – розповідає Юлія Наконечна. У вересні Ігор і Богдан пішли до школи. В подарунок від Фонду Ріната Ахметова першокласники отримали планшети, що вручили їм співробітники програми «Сирітству – ні!», які завітали до родини в Харкові.
«Найбільше щастя для будь-якої дитини – виховуватися у люблячій сім’ї. Щоб якомога більше дітей знайшли своїх мам і тат і стали щасливими, вже 10 років працює програма «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова. За підтримки програми вже 9221 дитина була прийнята в сім’ї, – розповідає Алла Корнієнко, спеціаліст програми «Сирітству – ні!». – Участь Фонду в житті дітей триває і після того, як вони потрапляють в родини. Фонд проводить тренінги та консультації. Допомагає дітям і батькам подолати складний період адаптації та підтримує сім’ї. Так і сьогодні, ми приїхали привітати Ігоря і Богдана зі вступом до школи та підтримати їх у такий важливий момент в їхньому житті».
![](/ckeditor_assets/old_site/19195/%D0%B0%D0%BB%D0%BB%D0%B0.jpg)
У планах родини Наконечних прийняти в сім’ю ще одну дитину. Зараз на порталі «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова розміщені анкети близько п’яти з половиною тисяч дітей, які понад усе мріють знайти люблячих маму й тата.