Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Глядачі аплодували стоячи на фіналі вистави за участю молоді з особливими потребами

20.04.2015

16 квітня в Білій Церкві та 17 квітня в Києві на фіналі вистави за участі молоді з обмеженими фізичними можливостями за п’єсою Анни Багряної «Над часом» глядачі аплодували стоячи.  До вистави були залучені актори народного театру-студії «Сьоме небо» та молодь з особливими потребами - студенти Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна» та представники Вінницької обласної громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія».

Постановка драматичної поеми відбулася в рамках проекту «ART-TIME без обмежень», який здійснює громадська організація «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» спільно з  народним театром-студією «Сьоме небо» Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова та  Театром книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва.

Традиційно по завершенню вистави було проведено майстер-клас з розмальовування театральних масок, запущені годинники «ART-TIME без обмежень» з надписами вражень глядачів і подаровані ВУЗам, на базі яких відбувалися вистави (Білоцерківський інститут економіки та управління Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» та Київський Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»).

Після події відбулося неформальне спілкування акторів проекту з глядачами.  Своїм враженням ділиться студентка Наталія Строкань: «Мені дуже сподобалося, як грали студенти. Тому що це був не просто якийсь аматорський рівень. Ці люди дійсно старалися. Відчувалися всі ті емоції, які вони доносили до нас... Я навіть у деяких моментах просльозилася. Було дуже щиро!»

Юрій Прокопенко, виконавець головної ролі Годинникаря - актор з особливими потребами, зауважив: «Брати участь у виставі – це неабияка подія для мене. Тому що я долаю внутрішній бар’єр і сам своїми емоціями показую, що людина може все. Розкриваю людські можливості, які безмежні. Було б тільки бажання спробувати себе. Виходячи на сцену, я відчуваю радість і повноцінність життя. А це – головне!»

Метою проекту «ART-TIME без обмежень» є сприяння розвитку інтегрованого театрального мистецтва через залучення людей з обмеженими фізичними можливостями до творчих майстерень і театральних постановок. В рамках проекту у Вінниці вже відбулись театральні та мистецькі майстер-класи, які об'єднали у єдине ціле молодь з вадами слуху, опорно-рухового апарату та зацікавлену студентську молодь, ще раз довівши що меж у мистецтві не існує.

Головним продуктом проекту є постановка у 4 містах України вистави  за п’єсою Анни Багряної «Над часом». м. Біла Церква та м. Київ – останні виїзні пункти, де була презентована вистава. У грудні на День Святого Миколая відбулася прем'єра вистави у Вінниці,у лютому – у Хмельницькому.

Заходи проекту проходять на базі партнерів  - Вінницької обласної універсальної бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва,  Вінницького соціально-економічного  інституту Університету «Україна»  і навчальних закладів Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» в м. Київ, м. Хмельницький та м. Біла Церква, а також  громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія».

Над виставою працювали:

Режисер-постановник – Марина Ревенко.

У ролях: Юрій Прокопенко, Генріх Ільницький, Анастасія Бондар, Єлізавета Усач, Поліна Ревенко, Влада Стасій, Ілля Лисак.

Костюми – Дарія Фурман (Д і О Дизайн), дизайн – Лариса Біла, декорації – Валерій Щавинський, звук – Андрій Федотенко, світло – Віктор Немченко.  Фото та відео: Олег Тютюнов, Олександр Лукацький, Катерина Адаменко. 

Контакти:

Марина Ревенко, режисер народного театру-студії «Сьоме небо», Театру книги «Прочитання»

тел. +38-095-8155815

Оксана Бондар, ГО «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив»,

тел. +38-067-4331033

e-mail: [email protected]