Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова залишається лідером благодійності в Україні – Всеукраїнське соцопитування

16.09.2019

Понад 95% жителів України* знають про благодійну діяльність Ріната Ахметова. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у червні 2019 року. Фонд очолює ТОП-3 благодійних організацій, випереджаючи за показниками популярності Міжнародний комітет Червоного Хреста.

 

За даними дослідження, на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей про роботу Фонду Ріната Ахметова обізнані 98% опитаних.

 

Крім того, майже 60% українців назвали Фонд Ріната Ахметова наймасштабнішою приватною благодійною організацією в країні. Його діяльність позитивно оцінюють понад 90% жителів Донбасу.

 

На тлі даних ООН про зменшення присутності міжнародних і українських гуманітарних структур на сході країни Фонд Ріната Ахметова залишається лідером серед благодійних організацій, які надають допомогу на Донбасі. Водночас більш ніж половина українців назвала благодійну діяльність Ріната Ахметова головним чинником запобігання гуманітарній катастрофі в цьому регіоні.

 

«Люди й далі живуть на лінії зіткнення в дуже важких умовах, іноді без їжі, без нормального сполучення із сусідніми населеними пунктами, аптеками та магазинами. Саме для таких людей продовжує працювати Фонд Ріната Ахметова. Кожен день їм надається допомога в тому, чого вони найбільше потребують. Завдяки цій діяльності вже врятовано понад мільйон людських життів», – сказала Тетяна Кухоцька, директор із розвитку проектів Фонду.

 

За даними соціологічного дослідження КМІС, 65% українців вважають, що жителі Донбасу без гуманітарної допомоги Ріната Ахметова не вижили б.

 

Тетяна Кухоцька також зазначила, що дедалі більше жителів України дізнаються про діяльність Фонду Ріната Ахметова. Якщо наприкінці 2017-го – початку 2018 року, згідно з КМІС, про Фонд знали 77% населення країни і 76% – Донбасу, то 2019 року ці показники зросли до 95,6% і 97,9% відповідно.

 

З перших днів збройного конфлікту на Донбасі всі зусилля Фонду зосереджені на допомозі мирному населенню. Найбільша програма Фонду Ріната Ахметова – Гуманітарний Штаб – спрямована на підтримку найбільш нужденних мирних жителів Донбасу, які постраждали в результаті бойових дій:

– «Допомога населенню» – видано понад 12,3 мільйона продуктових наборів;

– «Адресна допомога» – індивідуальну допомогу отримали понад 50 000 людей;

– «Мирне літо – дітям Донбасу» – літній відпочинок і психологічну допомогу отримали приблизно 4500 дітей;

– «Реабілітація поранених дітей» – у межах напряму проведено понад 100 курсів реабілітації;

«Евакуація та розселення» – було евакуйовано приблизно 50 тисяч мирних жителів. З них 15 тисяч – це діти.

* Опитування проходило серед 2850 респондентів