Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова взяв участь у конференції Європейського центру фондів

22.10.2021

Фонд Ріната Ахметова взяв участь у щорiчнiй конференцii Європейського центру фондiв (EFC) –  провідній платформі для благодійництва в Європі. Серед головних тем, які сьогодні розглядає EFC, –  філантропія в діджитал-епоху та регіональні особливості роботи благодійних організацій. 

- Фонд Ріната Ахметова –  не тільки лідер національної благодійності, а й частина глобальної благодійної спільноти, а з 2015 року ми – члени EFC. Це дає нам можливість привозити в Україну кращі світові практики в сфері благодійності, а також звіряти практики Фонду з глобальними трендами, отримувати досвід і ділитися досвідом, - розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Фонд Ріната Ахметова –  найбільший приватний благодійний фонд України, який вже понад 15 рокiв реалізує програми і проекти національного рівня. Завдяки Рінату Ахметову вижило 5 мільйонів українців за 15 років. І це унікальний масштаб допомоги однієї людини, що має величезну цінність. Досвід Фонду у порятунку людей в умовах збройного конфлікту і надзвичайних ситуацій до сих пір не має аналогів в Україні та багатьох європейських країнах. Фонд також бере участь і в допомозі на рівні соціальних змін, і в створенні нових для України благодійних онлайн-проєктів. Таких як «Діджитал-фізкультура», який отримав міжнародне визнання, –  розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

На думку учасників конференції, сьогодні такі заходи особливо важливі. Адже значення благодійних організацій стрімко зростає.

–  Я вважаю, що благодійні фонди відіграють надзвичайно важливу роль у питанні того, як наше суспільство рухається вперед, оскільки вони мають свободу дій і кошти, ресурси для привнесення деяких дуже цінних інноваційних концепцій, ідей. Фонди дійсно хочуть зробити щось хороше, зробити реальний внесок, зробити світ кращим. І саме тому так важливо проводити зустрічі, для того щоб ділитися своїм досвідом, передовими практиками, пізнавати один одного та піднімати великі теми нашого часу, такі як зміна клімату, соціальні потрясіння або європейське співробітництво. Це проблематика, яку ми не можемо вирішити самі, без допомоги. Отже, ми повинні знайти міцні зв'язки, налагодити тісні партнерські відносини, щоб мати можливість працювати разом над важливими для нас темами, –  зазначив Борис Марте, генеральний директор Фонду ERSTE.