Фонд Ріната Ахметова увійшов до числа фіналістів престижної міжнародної премії CSR & Nonprofit Awards
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--2fa1b14d15c288fb5dd940163161ce9b4956b631/%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B0%D1%8F%20%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C%201%20%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22Montazhnaya+oblast+1+kopyya.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%259C%25D0%25BE%25D0%25BD%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25B6%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%258F%2520%25D0%25BE%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25B0%25D1%2581%25D1%2582%25D1%258C%25201%2520%25D0%25BA%25D0%25BE%25D0%25BF%25D0%25B8%25D1%258F.jpg)
Фонд Ріната Ахметова став фіналістом престижної премії CSR&Nonprofit Awards у категорії «Відеоініціатива». Раніше жодна українська кампанія не потрапляла до числа фіналістів премії. За статуетку переможця, яку вручать у столиці США наприкінці березня, Фонд побореться з п’ятьма організаціями. Це Kenneth Rainin Foundation (США), Total Oil Turkey (Туреччина), Catalyst Public Relations (США), JetBlue Foundation (США) і White Ribbon (Канада).
Фонд Ріната Ахметова відзначено за соціальну кампанію «Донбас і Мирні», мета якої – розповісти про трагедію жителів Донбасу, які живуть в епіцентрі одного з найбільших збройних конфліктів 21 століття. Щоб їхні голоси зазвучали і їх почули.
– В основі кампанії Фонду – історії мирних жителів. Це історії важко поранених дітей, які вчилися жити заново. Це історії людей похилого віку, які втратили рідних і залишилися жити в напівзруйнованих будинках. Це історії школярів і вчителів, які проводять заняття в умовах бойових дій. Це історії про згорілі будинки й обвуглені надії. Про виживання з надією на мир, про життя, розділене збройним конфліктом на «До» й «Після». І про героїв, які не зламалися й усупереч обставинам будують плани на майбутнє, – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової Ради Фонду Ріната Ахметова.
Слоган кампанії: «Бачити. Відчувати. Допомагати».
Вона включала в себе випуск фотокниги «Донбас і Мирні», серію однойменних відеороликів, фотовиставки в містах України, театральну постанову за мотивами книги та мурал, присвячений її головній героїні – Мілані Абдурашитовій. Мама Мілани Ольга загинула під час обстрілу Маріуполя. Жінка померла, закриваючи собою свою дочку, якій на той момент було 3 роки.
У рамках кампанії навесні 2019 року також було реалізовано проєкт «Війна очима дітей» – 18 соціальних відеороликів із монологами дітей Донбасу.
Премію CSR&Nonprofit Awards вручають у Вашингтоні з 2009 року. Щорічно журі вивчає некомерційні ініціативи та приклади високої корпоративної соціальної відповідальності з усього світу. Найвидатніші ідеї та рішення, які змінюють суспільство і світ на краще, виходять до фіналу.
Серед переможців і фіналістів премії CSR&Nonprofit Awards попередніх років – всесвітньо відомі організації та компанії: ЮНІСЕФ, Фонд жертв Голокосту Стівена Спілберга, Johnson&Johnson’s, Procter&Gamble та інші.