Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова увійшов до числа фіналістів престижної міжнародної премії CSR & Nonprofit Awards

27.01.2020

Фонд Ріната Ахметова став фіналістом престижної премії CSR&Nonprofit Awards у категорії «Відеоініціатива». Раніше жодна українська кампанія не потрапляла до числа фіналістів премії. За статуетку переможця, яку вручать у столиці США наприкінці березня, Фонд побореться з п’ятьма організаціями. Це Kenneth Rainin Foundation (США), Total Oil Turkey (Туреччина), Catalyst Public Relations (США), JetBlue Foundation (США) і White Ribbon (Канада).

Фонд Ріната Ахметова відзначено за соціальну кампанію «Донбас і Мирні», мета якої – розповісти про трагедію жителів Донбасу, які живуть в епіцентрі одного з найбільших збройних конфліктів 21 століття. Щоб їхні голоси зазвучали і їх почули.

– В основі кампанії Фонду – історії мирних жителів. Це історії важко поранених дітей, які вчилися жити заново. Це історії людей похилого віку, які втратили рідних і залишилися жити в напівзруйнованих будинках. Це історії школярів і вчителів, які проводять заняття в умовах бойових дій. Це історії про згорілі будинки й обвуглені надії. Про виживання з надією на мир, про життя, розділене збройним конфліктом на «До» й «Після». І про героїв, які не зламалися й усупереч обставинам будують плани на майбутнє, – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової Ради Фонду Ріната Ахметова.

Слоган кампанії: «Бачити. Відчувати. Допомагати».

Вона включала в себе випуск фотокниги «Донбас і Мирні», серію однойменних відеороликів, фотовиставки в містах України, театральну постанову за мотивами книги та мурал, присвячений її головній героїні – Мілані Абдурашитовій. Мама Мілани Ольга загинула під час обстрілу Маріуполя. Жінка померла, закриваючи собою свою дочку, якій на той момент було 3 роки.

У рамках кампанії навесні 2019 року також було реалізовано проєкт «Війна очима дітей» – 18 соціальних відеороликів із монологами дітей Донбасу.

Премію CSR&Nonprofit Awards вручають у Вашингтоні з 2009 року. Щорічно журі вивчає некомерційні ініціативи та приклади високої корпоративної соціальної відповідальності з усього світу. Найвидатніші ідеї та рішення, які змінюють суспільство і світ на краще, виходять до фіналу.

Серед переможців і фіналістів премії CSR&Nonprofit Awards попередніх років – всесвітньо відомі організації та компанії: ЮНІСЕФ, Фонд жертв Голокосту Стівена Спілберга, Johnson&Johnson’s, Procter&Gamble та інші.