Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова та Міністерство соціальної політики України запускають навчальний відеокурс для кандидатів в усиновлювачі

02.06.2020

Фонд Ріната Ахметова та Міністерство соціальної політики України об’єднують зусилля для популяризації та активізації національного усиновлення й розвитку сімейних форм виховання. Відповідний Меморандум про співробітництво підписано в Києві 2 червня 2020 року.

Першим спільним проєктом стане відеокурс «Готуємося взяти дитину». Це серія уроків із відповідями на запитання, які найчастіше хвилюють кандидатів в усиновлювачі.

– Кожна людина, яка бажає взяти в сім’ю дитину з дитячого будинку, зобов’язана пройти навчальні курси. Сьогодні через епідемію коронавірусу всі програми для потенційних усиновителів тимчасово зупинили. Припинилися також процеси оформлення дітей з інтернатів у нові сім’ї. Тому Фонд Ріната Ахметова запускає відеокурс «Готуємося взяти дитину», щоб наблизити момент оформлення дітей у сім’ї. Він буде корисний і після карантину, адже стане енциклопедією усиновителів, відповість на всі їхні запитання, – сказала директор програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Навчальний відеокурс «Готуємося взяти дитину» систематизує й остаточно фіналізує напрацювання програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!». За час існування програма стала лідером національного усиновлення, змінила ставлення суспільства до проблеми сирітства та зробила табуйовану тему усиновлення трендом. А головне – допомогла знайти нові родини для приблизно 10 000 дітей. Прорив забезпечив портал «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» з анкетами хлопчиків і дівчаток, які гостро потребували батьків. Сайт став містком між усиновителями та дітьми з дитячих будинків. Цьогоріч портал святкує своє 10-річчя.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна подякувала Фонду Ріната Ахметова за внесок в популяризацію усиновлення в Україні та наголосила на важливості партнерства благодійної організації з державою:

- Ініціатива, яку пропонує Фонд, для нас дуже важлива. Нам потрібно створити такі умови, щоб кожна дитина зростала в сім'ї. Найголовніше - тренінгові програми для потенційних кандидатів в усиновителі. Тому що дуже важливо, щоб ті люди, які будуть брати дитину в сім'ю, були підготовлені морально, психологічно. Я вважаю, що всі, у кого велике серце, повинні ділитися добротою і співчуттям. У Фонду - величезний і доведений досвід. Дякую вам за вашу місію.

Відеокурс «Готуємося взяти дитину» буде розроблений у тісній координації з Мінсоцполітики. Кожне заняття буде доповнене щасливою історією усиновлення або опіки, практичними порадами психологів і експертів, статистичною інфографікою.

Заняття будуть розміщені на веб-ресурсах Мінсоцполітики на сайті, Facebook сторінці, а також на порталі «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!», на сторінці Фонду у Facebook, а також Instagram і YouTube каналі.

Презентація відеокурсу «Готуємося взяти дитину» відбудеться в червні.