Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова – серед найбільших благодійників Європи

22.05.2019

Фонд Ріната Ахметова взяв участь у 30-й щорічній Конференції EFC – Європейського центру фондів. Ця масштабна платформа в галузі філантропії об’єднала понад 500 найбільших європейських і міжнародних благодійних організацій для протистояння глобальним соціальним проблемам сучасності.

Як розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду, головна мета участі в конференції – привернути якомога більше уваги світової спільноти до одного з найбільших збройних конфліктів ХХІ століття, що відбувається сьогодні в центрі Європи. Вона нагадала, що гуманітарна ситуація на Донбасі продовжує гіршати, через що майже чотири мільйони людей, як і раніше, гостро потребують допомоги. Понад мільйон із них – літні люди від 60 років. За даними ООН, Україна займає провідне місце у світі за кількістю людей похилого віку, які постраждали від збройного конфлікту в одній країні.

«Фонд Ріната Ахметова – єдиний в Україні впродовж п’яти років системно та масштабно допомагає найбільш нужденним мирним жителям Донбасу: літнім людям, дітям, людям з інвалідністю. Завдяки цьому врятовано життя понад мільйона осіб. Більш ніж мільйон людей знає, що їх не покинули в біді. Не залишили віч-на-віч із конфліктом. Щодня допомога продовжує надходити. Потреба в ній залишається вкрай високою. Про це говорять останні дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Так, 92% опитаних жителів на лінії зіткнення сказали, що Рінат Ахметов допомагає вижити фізично та психологічно», – розповіла Наталія Ємченко.

Фонд втретє бере участь у Конференції EFC, його діяльність одержала визнання і високу оцінку європейських благодійників. Беручи участь у заходах такого рівня й обмінюючись досвідом, Фонд Ріната Ахметова впроваджує новітні стандарти філантропії в Україні.

«Я дуже вражений роботою Фонду. Найголовніше в його роботі – сфокусованість. Це дуже важливо – мати свій план, зрозумілий для інших, виділяти на нього ресурси, які до того ж із приватного джерела. Для України це дуже важлива діяльність, адже поки в цій країні, як і в усій Східній Європі, філантропії недостатньо. Особливо важлива ця допомога для людей, які проживають у зоні збройного конфлікту та потребують уваги», – зазначив Геррі Салоле, директор Європейського центру фондів (EFC).