Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав МОЗ України 300 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу

03.04.2020

Фонд Ріната Ахметова передав Міністерству охорони здоров’я України 300 000 експрес-тестів для діагностування COVID-19. Це внесок до Стабілізаційного фонду, створеного Президентом для боротьби з коронавірусом. На сьогодні експрес-тестування є найшвидшим способом виявлення захворювання й потрібне для стримування епідемії.

«Коли весь світ і Україна зіткнулися з загрозою поширення коронавірусу, за особистим рішенням Ріната Ахметова Фонд першим у країні відреагував на небезпеку епідемії. Якнайшвидше ми закупили спецобладнання та засоби захисту для медиків. Сьогодні Фонд передає Україні 300 тисяч експрес-тестів на COVID-19. Ці тести передають до державних лікарень у всій країні. Вони мають бути використані абсолютно безоплатно. Це тести для первинної діагностики. Вони допоможуть швидко діагностувати вірус та ізолювати його носіїв, щоб запобігти поширенню епідемії», – сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Вона додала, що Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для допомоги країні він об’єднав усі ресурси: благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM. Зокрема, ще буде придбано як мінімум 200 апаратів штучної вентиляції легенів та інше обладнання.

«Це було окреме, складне завдання. Адже зараз приблизно 200 країн також зацікавлені в такій медтехніці, постачальників доводиться шукати по всьому світу. Фонд із цим завданням впорався – контракти підписано. Тепер не менш складне завдання – доставити партіями ці ШВЛ до України. Фонд над цим завданням активно працює», – зазначила Наталя Ємченко.

Публічне тестування на коронавірус пройшов асистент головного тренера й амбасадор футбольного клубу «Шахтар» Даріо Срна.

«300 000 тестів – велика допомога всій Україні від Ріната Ахметова. Я впевнений, що люди це бачать і цінують. Сьогодні є тактика боротьби з коронавірусом, і тести – це частина тактики. Більше тестів – більше буде відомо, на якій стадії поширення вірус. Але тактика не працює без дисципліни. Тому дисципліна на сьогодні – найважливіше. Я зробив тест, тому що я дуже дисциплінована людина, як і моя сім’я. Ми робимо все, що кажуть лікарі. Це правило, з яким легко перемогти коронавірус», – сказав Даріо Срна.

Він також закликав усіх українців суворо дотримуватися карантину.

Приймаючи сертифікат про передачу 300 000 експрес-тестів як благодійної допомоги, в. о. генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ігор Кузин сказав:

«Для нас дуже важливо, що Фонд Ріната Ахметова допомагає постійно й надає необхідну країні технічну допомогу, найважливішу в боротьбі з пандемією коронавірусною інфекцією. Швидкі тести буде розподілено між ключовими регіонами. Це буде майже пропорційно, щоб лікарі мали можливість швидко приймати ефективні епідеміологічні рішення. Щиро дякуємо».

Президент асоціації лікарів-анестезіологів, доктор медичних наук Сергій Дубров розповів, як працюють тести, передані Фондом Ріната Ахметова:

«Для проходження тесту потрібно всього 15 хвилин. Беруть кров із вени, капають на планшетку тесту – і через 15 хвилин можна оцінити результат. Ці тести мають високу ефективність, вони не такі, як ті, через які був шум в Іспанії. Там був інший метод діагностики – за антигенами. У цих тестах – за антитілами-імуноглобулінами й дуже висока чутливість. Вони допоможуть правильно сортувати пацієнтів під час госпіталізації й у такий спосіб зменшити кількість внутрішньогоспітальних заражень. 300 000 тестів від Фонду Ріната Ахметова – це колосальна допомога Україні».

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Уже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У цих лікарнях, у Полтаві та Рівному, також встановлено кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду постачено до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, які вже отримали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі округи країни за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова також закуповує аналізатори проб на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них.

Фонд Ріната Ахметова в співпраці з Мінцифри створили освітній серіал для педагогів «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Він дає змогу освоїти всі доступні алгоритми, які допоможуть вибудувати правильну й ефективну роботу з учнями та батьками в період карантину. Цикл відеокурсів розміщено на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і на Youtube-каналі.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу Україна – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман.