Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав медикам Києва 25 000 тестів для виявлення коронавірусу

15.04.2020

Сьогодні Київ отримав 25 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Це частина з 300 000 тестів, переданих країні Фондом Ріната Ахметова в рамках національної кампанії з боротьби з епідемією COVID-19. Їх отримають медичні установи столиці - лікарні, центри первинної медико-санітарної допомоги, пологові будинки.

– Коронавірус – загальнонаціональна проблема. Сьогодні під загрозою кожен українець. Однак є регіони, де епідемія розвивається швидше, ніж у країні загалом. І Київ у їх числі. У столиці проживають більш ніж 15% від загального числа українців, заражених коронавірусом. Тести, які передають медикам сьогодні, допоможуть швидко перевіряти людей із груп ризику, насамперед – із симптомами COVID, ізолювати та лікувати хворих, щоб не дати вірусу розповсюджуватися. Усього Рінат Ахметов направив на боротьбу з епідемією 300 мільйонів гривень, – сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Приймаючи сертифікат про благодійну передачу 25 000 експрес-тестів, директор департаменту охорони здоров’я Київської КМДА Валентина Гінзбург подякувала Фонду Ріната Ахметова за внесок у боротьбу з коронавірусом і зазначила, наскільки важлива експрес-діагностика коронавірусу в столиці.

– Я хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова. Місто Київ першим у країні почало робити пацієнтам експрес-тести, і зараз така допомога Фонду дасть кожному лікувально-профілактичному закладу змогу збільшити кількість тестувань. Епідемія коронавірусу – це всесвітня біда, і я сподіваюся, це не остання допомога Фонду, – сказала Валентина Гінзбург.

Вона також підкреслила, що на сьогодні лікарі в усьому світі визнають, що підключати пацієнта до апарата ШВЛ потрібно тільки в критичному стані. Тому раннє виявлення та лікування відіграють ключову роль не тільки в поширенні коронавірусу, але і в успішному лікуванні тих, хто заразився.

25 000 тестів будуть розподілені між опорними лікарнями Києва, а також – що особливо важливо – їх отримають амбулаторії та пологові будинки.

Головний лікар Київського міського пологового будинку № 5 Дмитро Говсєєв подякував Фонду Ріната Ахметова й розповів, як столиця дбає про здоров’я та безпеку новонароджених киян, їхніх мам, а також жінок, які готуються стати мамами.

– Дякую Фонду за «швидкі тести». Ми першими почали проводити експрес-тестування. У Києві створено ефективну логістичну систему тестування вагітних та інших пацієнтів. Цифра кількості заражених, яка здається високою, просто показує реальну ситуацію, оскільки тестуванням охоплено багато людей, – сказав Дмитро Говсєєв.

Частину експрес-тестів, отриманих від Фонду Ріната Ахметова, направлять до центрів надання первинної медичної допомоги. Директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Валентина Рейф зазначила, що це – передова коронавірусного фронту, і допомога Фонду Ріната Ахметова просто неоціненна.

– Експрес-тести в нас роблять мобільні бригади, які проводять дослідження на виїздах, вдома в пацієнтів. Це дає змогу своєчасно виявляти та госпіталізувати хворих, що зі свого боку дає змогу захистити від загрози зараження інших людей, і зокрема лікарів. Тому щиро дякуємо Фонду за таку співпрацю, – зазначила Валентина Рейф.

Київ став восьмим регіоном України, який отримав діагностичні тести від Фонду. Раніше такі тести було передано державним лікарням у Львівській, Харківській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Івано-Франківській та Дніпропетровській областях.

Так, 6 квітня Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» передали Харківській області 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу COVID-19. Цей регіон став першим, куди надійшла частина партії з 300 000 тестів, закуплених Фондом для всієї України. Уже наступного дня, 7 квітня, Фонд Ріната Ахметова й Метінвест передали Донецькій області 50 000 експрес-тестів. З них 15 000 надійшли медикам Маріуполя. 9 квітня Запорізька область отримала 30 000 експрес-тестів від Фонду Ріната Ахметова та Метінвесту. Від Фонду та ДТЕК 30 000 експрес-тестів направлено в Луганську область, ще 10 000 експрес-тестів – в Івано-Франківську і 30 000 – у Львівську область. Також Фонд Ріната Ахметова в партнерстві з ПУМБ передали медикам Львова засоби спецзахисту. 13 квітня в Донецьку область надійшов другий транш допомоги – ще 50 000 тестів. І 30 000 тестів отримала Дніпропетровська область.

 

Рінат Ахметов направив на боротьбу з COVID-19 300 мільйонів гривень. Для цього він об’єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM для допомоги Україні.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози пандемії коронавірусу. Уже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) і кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівного також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду постачено до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, які вже отримали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі округи країни за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова також закуповує аналізатори проб на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них.

Фонд Ріната Ахметова в співпраці з Мінцифри створили освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і школярів («Диджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і на Youtube-каналі.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов та відомий журналіст Савік Шустер.