Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав Інституту серця МОЗ України аналізатор проб на коронавірус із тест-картриджами

24.04.2020

Фонд Ріната Ахметова передав Інституту серця Міністерства охорони здоров'я України сучасний аналізатор проб на коронавірус Convergys® PCRtist в комплекті з тест-картриджами.

Аналізатор призначений для достовірного виявлення коронавірусу в лабораторних умовах. Convergys® PCRtist максимально автоматизований і практично на 100% виключає вплив людського фактору на процес і результати тестування. А також значно скорочує час дослідження і нівелює ризик помилок. Завдяки йому результати тесту стають відомі менше ніж за дві години!

- Фонд Ріната Ахметова продовжує допомагати країні перед загрозою епідемії COVID-19. І в межах цієї допомоги сьогодні Фонд передав Інституту серця МОЗ України аналізатор проб. Він дозволяє точно і дуже оперативно проводити тестування не лише на коронавірус, але й на ряд інших захворювань. Ще один аналізатор ми передали Донецькій області, де такого обладнання не було. Тепер дослідження проводяться в Маріуполі, а проби більше не потрібно відправляти до Києва або Дніпра. Аналізатори проб від Фонду – це лише частина системної допомоги, яку для України першим ще в лютому почав надавати Рінат Ахметов. На боротьбу з загрозою епідемії він виділив 300 мільйонів гривень – вже закуплено і з лютого поетапно надходить в Україну найнеобхідніше, сучасне і дороге обладнання. У тому числі аналізатори. А в регіони вже надійшли 300 тисяч експрес-тестів, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

За її словами, передача аналізатора Інституту серця – особлива подія. Адже Фонд і установа протягом багатьох років рятують дитячі життя за проєктом «Рінат Ахметов – Дітям. Здорове серце».

- Прооперовано сотні дітей, у яких був поставлений діагноз «вада серця». Це велика честь для нас, – підкреслила Наталія Ємченко.

Серед переваг Convergys® PCRtist – простота у використанні, адже медикам не треба додатково навчатися, достатньо ознайомитися з інструкцією. Для роботи з ним не потрібна велика кількість реактивів – усі необхідні реагенти та контрольні матеріали знаходяться в одному картриджі, вони йдуть в комплекті. Єдина важлива умова роботи – приміщення з аналізатором має бути без пилу, а рівень вологості не перевищувати 85%.

Сертифікат на аналізатор Наталія Ємченко вручила особисто директорові Інституту серця Борису Тодурову. За його словами, сьогодні така передова апаратура важлива як ніколи раніше, а її роль у порятунку життя людей зросла багаторазово.

-Велика подяка Фонду Ріната Ахметова. Наше дитяче відділення вродженої вади серця вже багато років отримує допомогу Фонду – оклюдери, оксигінатори. А цей апарат особливо актуальний, адже ми не інфекційна лікарня, але продовжуємо приймати екстрених пацієнтів, і нам дуже важливо на ранніх етапах виявляти інші можливі захворювання. Крім того, цей апарат дозволяє визначити ще багато інших небезпечних вірусів. Тому і після епідемії коронавірусу він довгі роки служитиме в трансплантології, що дозволить швидко виявляти інфекції у донора і реципієнта, – розповів Борис Тодуров.

Як сказала завідуюча клінічно-діагностичною лабораторією інституту Наталія Коротчук, аналізатор, наданий Фондом, відрізняє його компактність і можливість використання в звичайних, не лабораторних умовах.

-Це система закритого типу, і її унікальність в тому, що вона працює на картриджах, які вже містять спеціальні реагенти і ферменти. Тому прилад не вимагає окремих приміщень. Також картриджі знижують ризик зараження медперсоналу, – пояснила Наталія Коротчук.

Вона додала, що аналізатор цієї моделі дозволяє в короткі терміни досягти якісних результатів.

17 квітня Фонд передав для Маріупольської філії Донецького обласного лабораторного центру МОЗ України аналізатор проб QuantStudio ™ 5 в комплекті з тест-системою SARS-CoV-2 onestep RT-PCR, CE-IVD і боксом біобезпеки E Series 120 cm, MSC-IIA-E120 , Metisafe.

Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об’єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM для допомоги Україні.

Фонд Ріната Ахметова придбав для всієї країни 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Вони вже передані до Стабілізаційного фонду, ініційованого Президентом України, і наразі надійшли у регіони.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Вже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівному встановлено кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду передано до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, що вже одержали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний та протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі області за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Мінцифрою створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і Youtube-каналі.

Також Фонд спільно з Мінцифрой, Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України представили новий відеопроєкт «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легенів». Він покликаний допомогти фахівцям, які будуть або вже застосовують в практиці реанімаційне обладнання для порятунку пацієнтів з ускладненнями коронавирусної інфекції, швидко знайти спільну мову з сучасною цифровою медтехнікой. Серіал буде доступний на YouTube-каналі і сторінках в соцмережах Фонду Ріната Ахметова.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов і відомий журналіст Савік Шустер.