Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав Донецькій області ще 50000 експрес-тестів для виявлення COVID-19

13.04.2020

Сьогодні, 13 квітня, Фонд Ріната Ахметова й керівник напряму розвитку міст «Метінвест Холдинг», представник SCM в обласному штабі з боротьби з коронавірусом Олександр Вишняков передали для Донецької області ще 50 000 експрес-тестів для виявлення COVID-19. Їх уже доставили до логістичних центрів у містах Донецької області, звідки розвезуть у державні медичні установи.

З урахуванням першого траншу область отримала від Фонду 100 000 експрес-тестів, які на сьогодні – головний спосіб оперативно виявити й ізолювати інфікованих хворих і запобігти епідемії. На думку фахівців, цих тестів вистачить, щоб найближчими місяцями контролювати загрозу поширення коронавірусу в Донецькій області.

– Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на допомогу Україні в боротьбі з епідемією COVID-19. Ще в лютому він поставив завдання – оперативно реагувати на виклики й у тісній співпраці з МОЗ надавати системну допомогу країні в боротьбі з епідемією. Фонд Ріната Ахметова закупив обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19. Фонд уже передав до Стабілізаційного фонду, створеного з ініціативи Президента України, 300 тисяч експрес-тестів, які допоможуть швидко виявляти вірус і в такий спосіб зупинити його поширення. Зараз тести партіями надходять у регіони. Крім того, представники активів Ріната Ахметова включилися в роботу обласних штабів із боротьби з коронавірусом у Донецькій, Луганській, Львівській та Івано-Франківській областях. А також у роботу штабів у містах нашої присутності в Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях. Тільки спільні дії й об’єднання зусиль кожного з нас допоможуть впоратися з епідемією, – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Сертифікати на експрес-тести представник бізнесів SCM у Донецькому обласному штабі з боротьби з коронавірусом Олександр Вишняков вручив міському голові Мирнограда Олександру Брикалову.

– Минулого тижня Фонд Ріната Ахметова разом із підприємствами SCM передали 50 тисяч експрес-тестів для Донецької області. Зараз вручаємо ще 50 тисяч. І всі 100 тисяч тестів для діагностики коронавірусу надійдуть до лікарень у всій області. З ініціативи Ріната Ахметова, компанії Метінвест, ДТЕК і низка інших наших підприємств стали партнерами регіональних антикризових штабів із боротьби з епідемією COVID-19 у чотирьох областях України, зокрема Донецькій. Штаб об’єднує зусилля місцевої влади та бізнесів. Зараз наше спільне велике завдання – зупинити поширення коронавірусу та допомогти підприємствам вистояти в непростій економічній ситуації. Звичайно, це непросто, але економіка регіону та країни теж має бути здоровою й відчувати себе на 36.6, – зазначив Олександр Вишняков.

Зі свого боку Олександр Брикалов підкреслив, що сьогодні допомога Донецькій області дуже потрібна.

– Кожне місто України знаходиться в надзвичайній ситуації, пов’язаній з епідемією коронавірусу. І зараз наші лікарні отримують настільки актуальні, необхідні та дефіцитні експрес-тести. Це неоціненна допомога. Щиро дякуємо! – подякував Олександр Брикалов.

Представник департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Яніна Ватуліна також подякувала Рінату Ахметову за допомогу, надану області. Оскільки епідемія коронавірусу – це серйозний виклик, впоратися з яким можна, тільки об’єднавши зусилля.

– Наявність експрес-тестів дасть можливість лікарям упродовж 15 хвилин виявити захворювання. Неймовірно вдячні Рінату Ахметову та Фонду за своєчасну допомогу, – сказала Яніна Ватуліна.

Перший транш допомоги, який Фонд передав Донецькій області 7 квітня, уже розподілено між державними медичними установами 25 населених пунктів. Головлікар КНП «Мирноградська центральна міська лікарня» Роксана Хохлова розповіла, як вони працюють:

– Уже було проведено кілька обстежень пацієнтів. Результати негативні, чому дуже раді. Експрес-тести важливі та необхідні. І тепер у нас немає сумнівів, що будь-яке звернення пацієнта, будь-яка ситуація з COVID-19, яку потрібно вирішити за допомогою цих тестів, для нас не є проблемою. Дуже дякую!

Генеральний директор Шахтоуправління «Покровське» Валерій Яковенко також висловив вдячність Фонду Ріната Ахметова:

– Я хотів би подякувати Фонду Ріната Ахметова за допомогу в боротьбі з коронавірусом. Знаю, що дістати ті ж експрес-тести – це велике завдання. За них конкурують між собою цілі країни. А наше місто завдяки Фонду отримало 2400 тестів. Для нас це необхідно та важливо. Колектив шахти, жителі Покровська бачать, що їх не залишили наодинці з цією бідою. А отже, ми проявимо справжній шахтарський характер і обов’язково все подолаємо.

Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» 6 квітня передали Харківській області 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу COVID-19. Цей регіон став першим, куди надійшла частина партії з 300 000 тестів, закуплених Фондом для всієї України. Уже наступного дня, 7 квітня, Фонд Ріната Ахметова й Метінвест передали Донецькій області 50 000 експрес-тестів. З них 15 000 надійшли медикам Маріуполя. 9 квітня Запорізька область отримала 30 000 експрес-тестів від Фонду Ріната Ахметова та Метінвесту. Від Фонду та ДТЕК 30 000 експрес-тестів направлено в Луганську область, ще 10 000 експрес-тестів – в Івано-Франківську і 30 000 – у Львівську область. Також Фонд Ріната Ахметова в партнерстві з ПУМБ передали медикам Львова засоби спецзахисту.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Уже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях у Полтаві та Рівному також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду постачено до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, які отримали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі округи країни за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова також закуповує аналізатори проб на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них.

Фонд Ріната Ахметова в співпраці з Мінцифри створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Диджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і на Youtube-каналі.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов та відомий журналіст Савік Шустер.