Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова і Метінвест передали 30 000 експрес-тестів Запорізькій області

09.04.2020

Сьогодні, 9 квітня, Фонд Ріната Ахметова і завод «Запоріжсталь» (група Метінвест) передали Запорізької області 30 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу COVID-19.

Зараз експрес-тести – це головний спосіб оперативно виявити інфікування та запобігти епідемії.

– Це частина тієї безпрецедентної і масштабної допомоги, яку для України першим став надавати Рінат Ахметов. Він виділив 300 мільйонів гривень з метою запобігання епідемії коронавірусу та вирішення головних медичних потреб країни. Вони були визначені в координації з МОЗ, і однієї з ключових стали саме експрес-тести. У найкоротші терміни, за особистим рішенням Засновника, Фонд Ріната Ахметова закупив, привіз і передав до Стабілізаційного фонду, якій ініціював Президент України, 300 000 експрес-тестів. Після розподілу Національною службою здоров'я в екстреному порядку вони надходять на місця, в розпорядження державних лікарень в різних куточках України. На цьому тижні експрес-тести від Фонду Ріната Ахметова вже надійшли в Харківську, Донецьку та Луганську область. І сьогодні 30 тисяч тестів Фонд привіз в Запорізьку область. Вони будуть розподілені між опорними лікарнями регіону, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Сертифікати на тести Олександр Мироненко вручив голові Запорізької ОДА Віталію Туринку.

– Фонд Ріната Ахметова і Метінвест добре розуміють масштаби епідемії та можливі наслідки. Ми всі живемо в умовах карантину, ми всі переживаємо за своїх близьких, за робочі місця, за майбутнє. Тільки об'єднавши зусилля, можна зупинити епідемію. Я говорю про об'єднання обласного керівництва, бізнесу, медиків, жителів області. Кожен на своєму місці може зробити внесок в перемогу над вірусом. Як це роблять Метінвест, ДТЕК, інші підприємства. Як це робить Рінат Ахметов, який ще в лютому першим почав допомагати Україні в боротьбі з коронавірусом, – зазначив Олександр Мироненко.

Зі свого боку, Віталій Турінок подякував за допомогу, яку однаково потребують і лікарі, і жителі області.

– Найближчим часом запорожці зможуть пройти тестування в лікарнях. Ця допомога є дуже важливою для жителів регіону і дозволить своєчасно діагностувати захворювання. Медичне обладнання, засоби індивідуального захисту і тест-системи сьогодні затребувані в усьому світі. Ми дякуємо Рінату Ахметову за допомогу, – сказав глава Запорізької ОДА.

30 000 експрес-тестів Фонду будуть розподілені між 101 обласним державним закладом охорони здоров'я в залежності від потреб. Зокрема, 16 180 тестів направлять в медустанови Запоріжжя.

Як розповів в. о. директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, головний санітарний лікар області Роман Терехов, на сьогоднішній день саме експрес-тести є найбільш оперативним методом діагностування інфекції в організмі.

– Для нас, епідеміологів, своєчасна діагностика та ізоляція хворих є головним фактором запобігання епідемії. Цих 30 000 тестів вистачить, щоб в найближчі півтора місяця контролювати загрозу поширення епідемії. Це дуже серйозна допомога, – пояснив Терехов.

Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» 6 квітня передали Харківській області 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу COVID-19. Цей регіон став першим, куди надійшла частина партії з 300 000 тестів, закуплених Фондом для всієї України.

Вже наступного дня, 7 квітня, Фонд і Метінвест передали Донецькій області 50 000 експрес-тестів. З них 15 000 отримали медики Маріуполя.

9 квітня від Фонду та ДТЕК 30 000 експрес-тестів також одержала Луганська область. Ще 10 000 експрес-тестів отримала Івано-Франківська область.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Вже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях в Полтаві та Рівному встановлено кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду передано до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, що вже одержали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний та протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі області за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова також закуповує аналізатори проб на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них.

Фонд Ріната Ахметова в співпраці з Мінцифри створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і на Youtube-каналі.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов та відомий журналіст Савік Шустер.