Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали Дніпропетровській області 30 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу

14.04.2020

Фонд Ріната Ахметова й компанія ДТЕК передали Дніпропетровській області 30 000 експрес-тестів для виявлення COVID-19. Сьогодні, 14 квітня, вантажі з експрес-тестами було доставлено в Дніпро та Павлоград.

Для проведення аналізу такими тестами потрібно 15 хвилин, тому експрес-тестування на сьогодні – це головний інструмент медиків для швидкого виявлення захворювання та подальшого стримування епідемії.

– Для захисту України від глобальної пандемії коронавірусу Рінат Ахметов об’єднав зусилля Фонду Ріната Ахметова, ФК «Шахтар» і бізнесів групи SСМ. Усього Рінат Ахметов направив на боротьбу з коронавірусом 300 мільйонів гривень. Наприкінці березня було закуплено триста тисяч експрес-тестів на коронавірус, які вже доставлено в Україну. Це внесок Фонду Ріната Ахметова до Стабілізаційного фонду, створеного Президентом України Володимиром Зеленським. Це високоточні, високоякісні експрес-тести. Дуже легкі у використанні, які всього за 15 хвилин дають відповідь людині із симптоматикою. Це ефективний інструмент для стримування темпів зростання епідемії. І зараз, на цьому етапі, це саме те, що потрібно Україні, – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Як розповів представник компанії Метінвест, член Обласного штабу з протидії коронавірусу Дмитро Мурашко, компанія, діючи в інтересах України, вживає термінових заходів для протистояння поширенню епідемії.

– Співпраця з обласним та міськими штабами дає змогу працювати більш злагоджено. Ми допомагаємо не тільки госпітальним базам регіону. Забезпечуємо необхідними засобами сільські фельдшерсько-акушерські пункти та районні лікарні Дніпропетровської області, – зазначив Дмитро Мурашко.

Сертифікати на 30 000 експрес-тестів представник компанії ДТЕК в обласному штабі з боротьби з коронавірусом Олександр Савенко передав особисто голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександру Бондаренку. Тести будуть розподілені між 16 державними медичними установами області.

– На території області працюють ДТЕК Придніпровська та Криворізька ТЕС, ДТЕК Павлоградвугілля,  ДТЕК Мережі і ДТЕК ВДЕ. Тому ДТЕК, як соціально відповідальний бізнес, розуміє, наскільки важливо зараз підтримати не тільки працівників підприємств, але й весь регіон. Ми переконані, що тільки спільні дії можуть допомогти в розв’язанні завдань, які стоять перед Україною в цій надзвичайній ситуації, – пояснив Олександр Савенко.

Зі свого боку Олександр Бондаренко зазначив, що тепер область повною мірою забезпечена експрес-тестами.

– Ми дуже вдячні за 30 000 тестів. І це не єдина допомога Фонду Ріната Ахметова і групи компаній SCM. Ми вже отримували засоби індивідуального захисту й очікуємо надходжень чергової партії допомоги, – зазначив Бондаренко.

Головний лікар Обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко додав, що експрес-тести сьогодні відіграють величезну роль у роботі медиків.

– Ми дуже цінуємо та вдячні за всю допомогу, яка рятує життя. Саме так ми зможемо перемогти коронавірус. До приймального покою лікарні ім. Мечникова надходять 200 людей на день. І в цій ситуації саме експрес-тести якраз можуть поставити швидкий діагноз і підказати подальші шляхи лікування хворого, – пояснив Сергій Риженко.

Через кілька годин 10 000 експрес-тестів було доставлено в Павлоград Дніпропетровської області, де працює ДТЕК Павлоградвугілля.  

– Ми допомагаємо й будемо допомагати нашому регіону в боротьбі з коронавірусом. Переконаний, що високоточні тести допоможуть розв’язати це завдання. Тільки спільними зусиллями представників громади, бізнесу та влади ми зможемо запобігти поширенню в регіоні пандемії. Разом ми впораємося з цією проблемою, – сказав генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля Сергій Воронін.

Міський голова Павлограда Анатолій Вершина підкреслив, що завдяки цій допомозі місто тепер повністю забезпечене експрес-тестами.

– Нам вдалося закупити всього приблизно 50 експрес-тестів, і тому вони були вкрай необхідні. 5000 тестів від Фонду Ріната Ахметова буде достатньо для сфери охорони здоров’я Павлограда. Щиро дякуємо за допомогу, – сказав Анатолій Вершина.

До його слів приєдналися медики міста.

– Ми дякуємо Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК за цю своєчасну та сучасну допомогу. Вона нам дуже потрібна, – сказала Ірина Жицька, головлікар Павлоградської міської лікарні № 4.

Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» 6 квітня передали Харківській області 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу COVID-19. Цей регіон став першим, куди надійшла частина партії з 300 000 тестів, закуплених Фондом для всієї України. Уже наступного дня, 7 квітня, Фонд Ріната Ахметова й Метінвест передали Донецькій області 50 000 експрес-тестів. З них 15 000 надійшли медикам Маріуполя. 9 квітня Запорізька область отримала 30 000 експрес-тестів від Фонду Ріната Ахметова та Метінвесту. Від Фонду та ДТЕК 30 000 експрес-тестів направлено в Луганську область, ще 10 000 експрес-тестів – в Івано-Франківську і 30 000 – у Львівську область. Також Фонд Ріната Ахметова в партнерстві з ПУМБ передали медикам Львова засоби спецзахисту. 13 квітня в Донецьку область надійшов другий транш допомоги – ще 50 000 тестів.

 

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Уже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях у Полтаві та Рівному також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду постачено до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, які вже отримали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі округи країни за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова також закуповує аналізатори проб на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них.

Фонд Ріната Ахметова в співпраці з Мінцифри створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Диджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і на Youtube-каналі.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов та відомий журналіст Савік Шустер.