ua

Фонд Ріната Ахметова допоміг встановити слухові апарати маленькому Денисові

25.02.2019

Маленький Денис Кирилаш із Луганської області почав боротися за життя, щойно з’явився на світ. Дитина народилася глибоко недоношеною, на 25-ому тижні, важила лише 900 грамів.

«Сина відразу забрали в реанімацію, оскільки легені не розкрилися, і дихати самостійно він не міг. У реанімації Денис провів 72 дні, потім ще півтора місяці пролежав у відділенні патології для новонароджених», – розповіла Наталя, мама хлопчика.

З лікарні Дениса виписали з переліком діагнозів, серед яких були: бронхолегенева дисплазія, дихальна недостатність I ступеня й гіпоксично-ішемічне ураження центральної нервової системи. Хлопчик у фізіологічному розвитку відставав від однолітків, лише пізніше навчився тримати голову, сидіти та повзати.

«У зв’язку з цим на слух якось не відразу звернули уваги. Хоча син не прокидався від гучних розмов у кімнаті, увімкненого телевізора. Ми вважали, що це через міцний сон. Але коли йому було більше року, стали помічати, що Денис не реагує на дуже гучне мовлення, не відгукується, не повторює слова – тільки на вібрацію, на дотики, на міміку», – пояснила Наталія.

Обстеження підтвердило побоювання батьків – лікарі встановили важкий ступінь туговухості. Для розв’язання проблеми були потрібні високочутливі слухові апарати, але їхня ціна для сім’ї Кирилашів виявилася занадто високою. Придбати їх у рамках проекту «Тепер я чую» допоміг Фонд Ріната Ахметова. Минулого тижня маленький Денис став їхнім щасливим власником.