Фонд Ріната Ахметова допоміг почути світ сестричкам із Маріуполя
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--8a933385831d3daddcdaa9d15b4eee5b28e53b1d/17627_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%2217627_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%2717627_0_orig.jpg)
Сьогодні у світі понад 360 мільйонів осіб страждають від втрати слуху. В Україні цю недугу діагностують у кожного четвертого новонародженого з тисячі.
У родині Шмалюхів із Маріуполя проблеми зі слухом мають як батьки, так і п’ятеро дітей. У глави сімейства хвороба вроджена, а в мами – Тетяни Миколаївни, стала наслідком перенесеної в дитинстві інфекції.
«Коли мені було чотири роки, виникли проблеми з аденоїдами. Внаслідок цього сталася втрата слуху», – розповіла жінка.
Усі діти сім’ї Шмалюхів перебувають на обліку в міського отоларинголога. Старший син ходить у перший клас спеціалізованої школи для дітей з інвалідністю. А чотирирічній Арині та п’ятирічній Софії лікарі порекомендували носити високочутливі слухові апарати. Ось тільки їхня вартість та ще й одразу двом дітям виявилася для батьків недосяжною. Від відчаю врятувала порада – звернутися до Фонду Ріната Ахметова, який у рамках проекту «Тепер я чую» допоміг із придбанням таких потрібних приладів. Минулого тижня їх видали Арині та Софії.
«Поки робимо вправи з дівчатками вдома. Вже знайшли логопеда та сурдопедагога, з якими дочки будуть надалі робити вправи. Спасибі велике Рінату Ахметову за те, що подарував їм можливість почути світ», – подякувала Тетяна Миколаївна.