Фонд Ріната Ахметова допоміг близнюкам із Черкас
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--c24022d8a8a5885bf9e6b15b29008978f7a4334d/web3.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22web3.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27web3.jpg)
Близнюкам Андрію та Дмитру Граурам із Черкас 12 років на двох. Хлопці народилися раніше терміну. Про таких дітей часто говорять: занадто люблять життя, тому поспішили з'явитися на світ. Але тут їх чекали нові випробування. Хлопчики ще навіть в школу не пішли, як на їхню долю випало стільки випробувань, що не витримали б багато дорослих.
– Вже у півтора місяці синам зробили операції на очах. Дуже довго йшла реабілітація. А коли почали готуватися до садочка, лікарі виявили лейкоз, – розповідає Юлія Граур, мама хлопчиків. Вона одна виховує синів. Але вони у неї – бійці. Пройшли і через це випробування, що забрало два з половиною роки. Діти вилікувалися, але хіміотерапія дала ускладнення і вони втратили слух.
– Я в той момент не хотіла вірити, що до нас прийшла ще одна біда. Але якщо чесно, думки були лише про одне: мріяла, щоб у синів була ремісія. Тільки коли діти одужали, ми зайнялися проблемою слуху, – каже Юлія.
Повторне обстеження у фахівців підтвердило, що близнюки чують дуже погано. Придбати малюкам сучасні високочутливі апарати для непрацюючої мами було нереально. Юлія почала шукати інформацію в Інтернеті і дізналася, що у Фонді Ріната Ахметова є проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую». Зібрала необхідні документи та надіслала до Фонду. Новий 2021 рік брати зустрічали так само як усі, хто чує. Тепер з'явився хороший шанс повноцінно спілкуватися зі світом.
– Я дуже щаслива, дякую Фонду Ріната Ахметова за підтримку! – сказала Юлія Граур.
Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям з вадами слуху з 2007 року. У 2018 році для системної та масштабної допомоги таким малюкам розпочато проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую». Спочатку високочутливі апарати Фонд видавав дітям, які живуть в чотирьох областях південного сходу країни, але в 2020 році проєкт став загальнонаціональним. Високочутливі слухові апарати отримали 199 малюків з усієї України.