Енергетики ДТЕК повернули світло в Авдіївку
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--99ffedf6abd1f5b355d7d78a8ceaa33853a89f5b/2017-02-25783_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222017-02-25783_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272017-02-25783_0_orig.jpg)
Сьогодні, 5 лютого, енергетикам ДТЕК вдалося відновити пошкоджені лінії електропередачі під Авдіївка. Завдяки цьому є світло в Авдіївці, електропостачання – в Авдіївського коксохіму й Донецької фільтрувальної станції. Тепер фільтрувальна станція готова до запуску. Про це повідомили в прес-службі ДТЕК.
«Із самого ранку 5 лютого 3 бригади енергетиків ДТЕК виїхали на роботи на три різні ділянки ліній електропередачі – Макіївка-АКХЗ №№ 1 і 2. Цими лініями подається електроенергія на Авдіївку, Авдіївський коксохімічний завод і Донецьку фільтрувальну станцію.
Після розмінування ділянок під ушкодженнями енергетики виконали необхідні роботи та о 16:01 змогли подати напругу на лінію Макіївка-АКХЗ-№ 2. Ця лінія живить Авдіївку, Авдіївський коксохімічний завод і Донецьку фільтрувальну станцію. Тепер у місто повернулося світло», – розповіли в прес-службі.
Нагадаємо, що дві високовольтні лінії електропередачі 110 кВ були повністю знеструмлені з 29 і 30 січня. Авдіївський КХЗ, який забезпечує Авдіївку теплом, був без електропостачання упродовж майже 5 діб. Також була знеструмлена й Донецька фільтрувальна станція, розташована під Авдіївкою. Вона забезпечує водою, крім 16 тисяч жителів Авдіївки, частину Донецька, Ясинуватої, а також жителів Красногорівки, селищ Верхньоторецька, Василівки, Спартака.
3 бригади енергетиків щодня виходили на небезпечну роботу для відновлення зруйнованих ліній електропередачі під Авдіївка. Щодня «режим тиші» порушувався, й обстріли припиняли будь-які роботи. Прицільний обстріл вчора, 4 лютого, став найнебезпечнішим останнім часом для бригади енергетиків, яка працювала безпосередньо під вогнем. Щоб врятувати від темряви й холоду інших, енергетики ризикували власним життям.
Станом на 18:00, 5 лютого, через безперервні бої знеструмлено ще 21 населений пункт у Донецькій області в Ясинуватському, Артемівському, Дебальцевському, Новоазовському, Бойківському, Шахтарському районах. Безперервні бойові дії не дають можливості енергетикам відновити там електропостачання.
Сьогодні о 2:25 хвилин енергетики ДТЕК Донецькобленерго змогли повернути світло в Сартані й селах Павлопілля, Талаківці, Калинівці, Пищевику, Лебединському, які також були знеструмлені через обстріли о 23:03 4 лютого.