«Дякуємо, що підтримуєте нас»: мешканці Краматорська розповіли про трагедію 1 лютого та допомогу від Фонду Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--d3a1efd78b2d5b750650a32ea999d5ce91b44251/photo_2023-02-23_14-38-25.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22photo_2023-02-23_14-38-25.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27photo_2023-02-23_14-38-25.jpg)
Після страшного ракетного удару по житловому будинку у Краматорську пройшло три тижні: біль та спогади містян ще дуже гострі. Весь цей час Фонд Ріната Ахметова допомагає постраждалим: йдеться про найнеобхідніші продукти харчування, допомогу у лікуванні та подальшій реабілітації поранених, психологічну допомогу.
На залишках будинку, в який влучила ракета, можна знайти дитячі речі, книжки та світлини з мирного, щасливого життя, змішані з цеглою та бетоном. Коли все сталося, більшість мешканців була вдома. Анна Голуб втратила сестру та племінницю.
«Сестру викинуло з 4 поверху вибуховою хвилею, вона обгоріла вся, а ця дівчинка... придавило її плитою», — згадує жінка.
Машину з продуктовою допомогою від Фонду Ріната Ахметова тут зустрічають сотні містян.
«Дякую йому велике, що він підтримує своїх людей», — не стримуючи емоцій, передає подяку Рінату Ахметову одна з отримувачок допомоги.
Від початку повномасштабної війни Фонд вже передав понад 173 тисячі наборів для мешканців Донеччини та тих, хто тимчасово евакуювався з регіону. За цей час Фонд передав понад пів мільйона продуктових наборів для жителів 22 областей України.
Усього з 24 лютого 2022 року для мешканців України буде передано 800 тисяч наборів із продуктами харчування від Фонду. Допомога надається в рамках програми «Рінат Ахметов — Порятунок життів».