Допомогти дитині почути голос мами
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--40936f773934ca5e7e874b713a6c001777c771d9/18111_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%2218111_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%2718111_0_orig.jpg)
Проект «Тепер я чую» Фонду Ріната Ахметова допомагає малюкам із проблемами слуху. Одним із його учасників став чотирирічний Матвій Петров із Маріуполя.
Проблеми зі здоров’ям почалися майже відразу після появи на світ. Ще в пологовому будинку в Матвія сильно знизився рівень білірубіну, що призвело до втрати ваги.
«З раннього дитинства син мав проблеми із зором, хоча зараз він нормалізувався. Матвій пізно почав сидіти, у вісім місяців. А ходити став тільки в півтора року. Наразі він любить малювати, складати конструктори. Але досі не може говорити», – розповіла Юлія, мама дитини.
Причину мовчання вдалося встановити під час одного з медичних обстежень. У малюка виявили вроджену туговухість, через яку він майже не чув і, відповідно, не міг навчитися розмовляти. Щоби здужати біду, потрібні були високочутливі слухові апарати. У рамках проекту «Тепер я чую» їх надав Фонд Ріната Ахметова.
«Від щирого серця дякую Рінату Леонідовичу за те, що допомагає нашим діткам», – сказала Юлія.
«Тепер я чую»: як отримати допомогу за проектом
У рамках проекту допомогу можуть отримати діти з нововиявленою туговухістю I–IV ступеня віком від 0 до 5 років, які проживають у Донецькій, Луганській, Запорізькій і Харківській областях із найбільш соціально незахищених сімей.
Докладну інформацію можна дізнатися на гарячій лінії Фонду 0800 509 001.