Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Донецька обласна державна адміністрація та Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» об'єднають зусилля в боротьбі із сирітством

12.02.2014

Сьогодні, 12 лютого в Донецьку відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Донецькою обласною державною адміністрацією та Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» в межах реалізації спільного проекту «Назустріч дітям» на 2014-2018 рр.

– Я переконаний, що підписання Меморандуму – це рух у правильному напрямку. Ми повинні мобілізувати всі зусилля, задіяти всі ключові сторони – бізнес, благодійність, владу, громадськість – усіх, хто поділяє думку про те, що кожній дитині потрібна родина. Таке завдання перед Фондом поставив засновник Рінат Ахметов, – зазначив Анатолій Заболотний, директор Фонду «Розвиток України». – Ми повинні створити точні, адресні й, головне, якісні інструменти для підтримки сімей у складних життєвих обставинах, для своєчасного виявлення сформованих проблем. Слід сказати, що ми маємо необхідні методики і досвід реалізації подібних проектів на національному рівні. Головне завдання – щоб жодна дитина з біологічної сім'ї, без серйозних рекомендацій соціальних працівників, не потрапила до інтернатного закладу.

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» реалізує національну програму «Сирітству – ні!» із червня 2008 р. Із 2012 року в Донецьку працює пілотний проект Фонду «Збережемо дитині родину». За підтримки Фонду на батьківщині його засновника Ріната Ахметова відкрито 7 дитячих будинків сімейного типу, створено Соціальну квартиру для підлітків і Центр матері та дитини. При цьому дуже важливою є системна робота з профілактики сирітства та розвитку сімейних форм виховання за активної підтримки Донецької ОДА та губернатора Андрія Шишацького. Меморандум покликаний дати старт системній роботі в Донецькому регіоні: реформуванню інтернатних закладів і створенню послуг для сімей, які виховують дітей, навчанню соціальних працівників і розвитку регіональних НДО.

– Донецька область є найчисельнішою в Україні, почасти, тому в регіоні більше 8000 дітей виховуються в інтернатних установах. Це високий показник. Але важливо, щоб ми оперували не цифрами і відсотками, головне – це щасливі і здорові діти, які мають виховуватися в сім'ях, – сказав Андрій Шишацький, губернатор Донецької ОДА. – Тішить, що в області високий рівень національного усиновлення – із 2008 року область є лідером в Україні, тільки в 2013 році усиновлено 236 дітей. Слід сказати, що цим успіхам багато в чому сприяла системна робота Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». А державна влада повністю підтримує ініціативи приватного Фонду в питаннях вирішення проблеми сирітства.

В області функціонують 92 інтернатні установи, із 8000 дітей, які в них проживають, понад 7000 є соціальними сиротами й живуть в інтернатах при живих батьках. Саме тому, фокус спільного проекту «Назустріч дітям» – це технології профілактики соціального сирітства, а саме, створення Центрів допомоги сім'ям із дітьми з різними видами послуг на базі інтернатів.

За підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» у Донецькій області вже створено 2 такі центри, в результаті за 2013 рік у Центрі матері та дитини вдалося запобігти 19 відмовам від новонароджених, а за період існування Соціальної квартири для підлітків 11 дітей отримали кваліфіковану допомогу і відновили відносини з батьками.