Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Донбас і Мирні»: найбільше допомоги мирним жителям Донбасу надає Штаб Ріната Ахметова

17.04.2018

За даними опитування, проведеного КМІС (Київським міжнародним інститутом соціології), найбільше допомоги мирним жителям Донбасу надає Гуманітарний штаб Ріната Ахметова. Так вважають 51,7% опитаних по Україні та 60,7% респондентів на Донбасі.

Ці дані були оприлюднені 17 квітня в Києві, на звітному заході «Донбас і Мирні» Фонду та Штабу Ріната Ахметова.

«Головна мета Штабу, який працює більш ніж 3,5 роки, – допомогти якомога більшій кількості людей. Запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі. Це завдання Рінат Ахметов поставив з перших днів бойових дій. Штаб став найпотужнішою в країні благодійною та гуманітарною організацією. За весь час роботи врятовано життя понад мільйона людей, – розповів Роман Рубченко, директор Фонду Ріната Ахметова. – Штаб продовжить роботу вже наявних проектів адресної допомоги – допомога дітям, людям, які потребують лікування, операцій і багато іншого».

Гуманітарний штаб, який є найбільшою програмою Фонду Ріната Ахметова, четвертий рік відправляє автоколони з продуктами на Донбас, регулярно видає ліки важкохворим дітям, допомагає в проведенні операцій, рятує поранених дітей і допомагає їм пройти реабілітацію. Ці проекти будуть продовжені й у 2018 році.

В межах заходу було презентовано фотокнигу «Донбас і Мирні», головними дійовими особами якої стали мирні жителі, які постраждали внаслідок бойових дій на Донбасі.

«Ця книга про війну та мирних жителів. Про згорілі будинки й обвуглені надії. Про тих, у кого війна потрапила кулями, мінами, осколками. Перш за все – про дітей, які так сильно постраждали від цієї війни. А ще вона про тих, хто простягає руку допомоги, попри все... Це документ. Це щоденне, щохвилинне нагадування всім нам про те, що у війні в центрі Європи в XXI столітті гинуть, страждають мирні. Що їм потрібна допомога. Що їм самим не впоратися з таким масштабом трагедії. Нікому не впоратися самотужки. Цей документ не дає забути, що під час війни байдужість вбиває, як вбиває зброя. Діти та дорослі на сторінках книги – вони герої, і є співавторами фотокниги «Донбас і Мирні». Без їхньої мужності книга була б про безнадійність. А з ними – це книга про силу волі, про боротьбу за своє майбутнє. Про те, наскільки важливою є підтримка. І одночасно про те, наскільки потворна та безжальна війна», – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова, директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій СКМ.

Гостями заходу стали діти, які наперекір долі та важким пораненням вижили, спростувавши невтішні прогнози лікарів. Життя цих дітей вдалося врятувати завдяки допомозі Гуманітарного штабу.

У заході взяли участь представники державних структур, міжнародних організацій, посольств, українських благодійних фондів, громадянського суспільства, а також провідних експертів у галузі соціології.

Учасники обговорили ключові потреби Донбасу та важливість координації між представниками міжнародних та українських організацій. А в фіналі події дорослі вишикувалися в чергу, щоб взяти автографи у дітей-героїв книги «Донбас і Мирні» та головних героїв сьогоднішнього заходу.

Головні цифри Гуманітарного Штабу Ахметова, найбільшої гуманітарної місії в Україні з серпня 2014 року*:

 • 1 159 165 осіб отримали допомогу від Гуманітарного штабу.
 • 12 000 294 продуктових набори видано жителям Донбасу.
 • Понад 50 000 осіб отримали адресну допомогу.
  Понад 10 тисяч осіб отримали адресну допомогу на лікування, з них понад 5 тисяч – це діти.
 • 55 923 дорослих та дітей отримали від штабу психологічну підтримку.
 • Приблизно 3500 дітей оздоровилися та побували на літньому відпочинку.
 • 39 462 особи були евакуйовані, з них 14 784 – діти.
 • 930 575 звернень надійшло на гарячу лінію і сервіс «Онлайн-допомога».

П'ять фактів про роботу Гуманітарного штабу:

 • Понад мільйон людських життів врятовано завдяки допомозі Гуманітарного штабу.
 • 12 000 294 продуктових набори – обсяг гуманітарної допомоги можна порівняти з населенням 11 областей: Житомирської, Черкаської, Рівненської, Миколаївської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Чернігівської, Волинської, Кіровоградської та Чернівецької.
 • 131 000 тон гуманітарної допомоги, доставленої на Донбас Штабом Ріната Ахметова, вмістилася б у 524 літаках «Мрія».
 • Шлях у 2,5 млн кілометрів, який подолали фури в автоколонах Гуманітарного штабу за рік, дав би змогу 62 рази об'їхати довкола земної кулі.
 • 6 560 машин відправлені на Донбас за три з половиною роки роботи Штабу; якщо вибудувати в ряд всі машини з гуманітарною допомогою, то отримана лінія зможе з'єднати Донецьк і Слов'янськ.

Робота Гуманітарного штабу Ріната Ахметова в 2018 році

Гуманітарний штаб продовжує надавати допомогу населенню в прифронтовій зоні та в «червоній зоні» – населених пунктах, де як і раніше дуже потрібна допомога. Бригади мобільного видавання доставляють продуктові набори для 85 населених пунктів Донбасу, мешканці яких гостро потребують продовольства.

Завдяки проекту «Ліки дітям» важкохворі діти продовжують регулярно отримувати життєво потрібні медикаменти.

Працює проект «Здорове серце». Дітям з 4 областей України з діагнозом «вада серця» Гуманітарний штаб Ріната Ахметова в 2018 допоможе в проведенні операцій зі встановлення оклюдера – імпланта, який закриває ваду. Операції проводяться ендоваскулярним методом, без розрізання грудної клітки, після чого дитина може швидко відновитися і назавжди забути про свій діагноз.

У 2018 році в проекті «Реабілітація поранених дітей» візьмуть участь понад 30 хлопчиків і дівчаток. Вони зможуть пройти курс лікування у найкращих санаторіях України.

Приблизно 500 дітей Гуманітарний штаб Ріната Ахметова планує оздоровити влітку 2018 року. Завдяки проекту «Мирне літо – дітям Донбасу» діти зможуть не тільки відпочити, а й отримати психологічну допомогу – подолати наслідки «травми війни».

*Дані станом на 9 лютого 2018 року.