Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ДНІ І НОЧІ В МУЗЕЇ

05.05.2015

Державний природознавчий музей НАН України традиційно чекає всіх львів’ян та гостей міста відсвяткувати разом Міжнародний день музеїв і Європейську ніч музеїв. Цього року Музей долучається також до Днів науки (http://dni-nauky.in.ua/) і Міжнародного дня рослин (http://www.plantday12.eu/ukraine.htm), тож насичена і різноманітна програма для різного віку, протягом двох днів – 16 і 17 травня, забезпечена! Лекційна програма та «Наукові майстерні» від науковців музею познайомлять із напрямками наукових досліджень Музею у суботу, 16 травня. Наступного ж дня музейники запрошують до себе найменших відвідувачів (від 2 років) заквітчати дерево, змайстрованими та розмальованими власноруч квітами, та на перегляд мультфільмів про рослини. Окрім того, 17 травня – безкоштовні відвідини виставки «Мистецтво виживання», відкриття ще двох виставок, одна з яких створена з фотографій переможців конкурсу «Рослини в об'єктиві» і на завершення – концерт від етно-гуртів у затишному дворику Музею.

Всі акції відбуватимуться за адресою м. Львів, вул. Театральна, 18, вхід  вільний.

«Дні і ночі в музеї» проводяться за підтримки проекту «Динамічний музей» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Програма:

16 травня:

11.00-17.00 – Лекційна програма (Наукове горище Музею)

Програма науково-популярних лекцій на різну природничу тематику. Науковці ДПМ НАНУ розкажуть про свої мандри і дослідження, про глобальні наукові питання та прикладні завдання, які виникають перед науковцями сьогодні.

11.00-11.45 – «Мурашині леви і золотоочки: хто вони?» (Ганна Середюк, аспірант ДПМ НАНУ)

12.30-13.15 – «Подорож на вулкан: геологія, рослинний і тваринний світ острова Тенеріфе (Канари)» (Катерина Данилюк, к.б.н., науковий співробітник ДПМ НАНУ)

14.00-14.45 –  «Чому птахи оселяються в містах?» (Андрій Бокотей, к.б.н., завідувач відділу ДПМ НАНУ)

15.00-15.45 – «Дивовижний світ джмелів» (Ірина Коновалова, молодший науковий співробітник ДПМ НАНУ)

16.15-17.00 – «Відкриті кордони для міграції ведмедів між Українськими та Румунськими Карпатами» (Богдан Проць, к.б.н., старший науковий співробітник ДПМ НАНУ, лауреат міжнародної премії у галузі охорони природи «Whitley Award»)

11.00-17.00 – «Наукові майстерні» (демонстраційна програма) (Дворик Музею)

Науковці музею презентуватимуть основні напрямки наукових досліджень в музеї – що вони досліджують, якими методами і чому це важливо для світової науки і суспільства. У дворику музею діятимуть наукові майстерні (ботаніки, зоології і таксидермії, палеонтології, екології ґрунтів та ентомології), в яких кожен матиме можливість на кілька хвилин відчути себе науковцем.

17 травня:

11.00-19.00 – Відвідини виставки «Мистецтво виживання» (Виставкові зали Музею)

11.00 – Відкриття фотовиставки переможців конкурсу «Рослини в об’єктиві» (Внутрішній дворик Музею)

Відкриття виставки авторських фотографій рослин переможців конкурсу, проведеного впродовж квітня на Інтернет-сторінках Музею.

11.20-15.00 – Розвиваюча акція «Квітуче дерево» (для дітей від 2 до 12 років) (Дворик Музею)

З приходом весни все навколо починає квітнути. Запрошуємо дітей заквітчати дерево й у нашому дворику, використовуючи свою фантазію на майстер-класі.

11.00-15.00 – Сеанс мультфільмів про рослини (Наукове горище Музею)

Запрошуємо дізнатися більше про рослини нашої місцевості, які «оживають» на екранах і стають героями мультфільмів.

16.00 – Відкриття виставки «Праліси Карпат: жива історія європейських лісів» (Дворик Музею)

Організатори: ДПМ НАН України, WWF в Україні

Виставка розповідає про рослинний та тваринний світ пралісів і старовікових лісів Карпат, їх роль у житті людини та значення для збереження унікального біогенофонду нашої планети.
20.00-21.00 – Музична програма (виступ етно-гуртів) (Дворик Музею)

Детальніше з програмою можна ознайомитися на сайті Музею – http://www.smnh.org/.

Додаткову інформацію журналісти можуть отримати у Христини Дяків за тел. (032)2356917, E-mail: [email protected]; про участь музею у проекті «Динамічний музей» у керівника проекту Наталії Дзюбенко за тел. (032)2726917, [email protected].

Website: http://www.smnh.org/

Facebook:  www.facebook.com/LvivMuseum