День боротьби з діабетом: як справляються з недугою діти з Донбасу
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--e856f8fa7bc4de6f079981541283a9cd5d092308/2016-11-24573_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222016-11-24573_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272016-11-24573_0_orig.jpg)
14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом. Ця дата слугує нагадуванням про зростання кількості хворих на цю недугу та важливість допомоги таким людям. На початок 2016 року в Україні зареєстровано 1,2 млн хворих на цукровий діабет (без урахування непідконтрольних Україні територій). У всьому світі це 422 млн осіб.
В Україні для хворих на цукровий діабет діє державна програма із забезпечення інсуліном. Але на непідконтрольній території Донбасу з початку збройного конфлікту тисячі дітей і дорослих залишилися без життєво важливих препаратів.
Одним із перших підтримку інсулінозалежним дітям із Донбасу надав Гуманітарний штаб Ріната Ахметова. 2 роки дітям до 18 років Штаб адресно видає інсулін і тест-смужки. Вік найменшого одержувача допомоги – 1 рік.
«На гарячу лінію Штабу продовжують надходити заявки на забезпечення дітей інсуліном. На сьогодні 246 дітей отримали препарат. Ми розглядаємо кожне звернення індивідуально, і намагаємося якнайшвидше передати дитині інсулін, який підходить саме їй. Дуже часто сім’ї з непідконтрольних територій звертаються до нас, коли для їхньої дитини це вже питання життя і смерті», – розповідає Юлія Герасименко, керівник напряму «Адресна допомога» Гуманітарного штабу.
Крім інсуліну за індивідуальними зверненнями, Штаб видає тест-смужки в межах проекту «Ліки дітям». «До нас почало надходити багато дзвінків про необхідність тест-смужок, які не менш важливі хворій на цукровий діабет дитині. Введення інсуліну можливе тільки після точних даних вмісту цукру в крові, і саме тест-смужки допомагають його визначити. Кожна дитина отримує набір тест-смужок на 3 місяці», – говорить Юлія Герасименко.
За час роботи проекту діти з непідконтрольної території отримали 425 наборів тест-смужок. Найчастіше прохання про допомогу приходять із Донецька, Шахтарська, Ясинуватої, Тореза, Макіївки, Єнакієве й Горлівки.
Щоб залишити заявку на допомогу інсуліном, необхідно зателефонувати на гарячу лінію Гуманітарного штабу 0800 509 001. Інформацію, як залишити заявку на отримання тест-смужок за проектом «Ліки дітям», можна знайти за посиланням.