Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Чи можна прийняти в ДБСТ дитину з іншої області, і як це зробити? Відповідь експертів

14.04.2023

Останнім часом на заходах з протидії сирітства частіше піднімається питання щодо можливості приймати в ДБСТ дітей з інших регіонів. Так, на онлайн-заході програми “Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - ні!” 31 березня 2023 року учасники теж задали питання на цю тему:

“Чи можна прийняти в ДБСТ дитину з іншої області, і як це зробити?”

Відповідь надала Світлана Якімеліна, очільниця Закарпатської обласної служби у справах дітей.

- Теоретично, це припустимо, але фактично - цього краще уникати. У законодавстві немає категоричної заборони, що не можна приймати в ДБСТ дитину з іншої області. Але у законодавчих постановах вказано, що перевага при влаштуванні в ДБСТ надається дітям з цього регіону, або з числа внутрішньо-переміщених осіб.

Тут треба звернути увагу ось на що. Рішення про створення ДБСТ приймається на рівні району або міста. Тобто, місто/район беруть на себе відповідальність за створення ДБСТ, беруть участь у створенні житлових умов, фахівці регіону здійснюють супровід, освіта надається за місцем проживання тощо.

А тепер уявімо, що відбувається, коли ви берете дитину з іншої області. Так, інша область буде вам вдячна. Але, місцева громада одразу ж зацікавиться: “А хто буде приймати дітей з нашої області?” Бо якщо не в кожній територіальній громаді, то на рівні міста завжди є діти, які підлягають влаштуванню у ДБСТ. І ваше ДБСТ саме створене для дітей з даного регіону.

Тому я не бачу сенс брати з іншої області дитину. Ми в Закарпатській області не підтримуємо ініціативу - брати дітей з інших областей - і не схильні до того, щоб наші діти переїжджали в іншу область. Повірте, в кожній області достатньо дітей, які потребують влаштування в ДБСТ.