Чи можливо взяти дитину під час карантину та онлайн-побачення дітей з батьками. Коментарі соцслужб
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--cebef014c7ffb063b42a2b6d432a194de8942235/%D0%BE%D0%B1%D0%B7%D0%BE%D1%80%20%D0%BF%D0%BE%20%D1%83%D1%81%D1%8B%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8E.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22obzor+po+usynovlenyyu.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%25BE%25D0%25B1%25D0%25B7%25D0%25BE%25D1%2580%2520%25D0%25BF%25D0%25BE%2520%25D1%2583%25D1%2581%25D1%258B%25D0%25BD%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B8%25D1%258E.jpg)
Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству - ні!» продовжують інформувати своїх користувачів про ситуацію з влаштуванням у родину під час карантину. На жаль, коронавірус ще диктує свої умови, і згідно з наказом Мінсоцполітики до 31 липня карантинні заходи у всіх дитячих закладах подовжено. Але є певні зрушення в деяких процесах. Ми вже повідомляли, що з травня міністерство дозволило онлайн-побачення. Про те, як тривають та наскільки ефективні ці заходи, спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» поцікавилися в службах у справах дітей Рівненської, Одеської та Миколаївської ОДА, які дуже плідно співпрацюють із Фондом Ріната Ахметова.
На Рівненщині, де кількість діток-сиріт відносно невелика, за останній місяць відбулося тільки одне прийняття документів та виданий дозвіл на онлайн-побачення та відвідування дитини за умови збереження санітарно-епідемічних норм. Серед типових обов’язкових документів – довідка на негативний Covid.
На Одещині, яка відома найбільшою кількістю діток-сиріт та діток, позбавлених батьківського піклування, ситуація трохи інша. Тут відбулося з десяток онлайн-побачень. Далі, за згодою закладу, батьки зустрічалися з дітками в альтанках на території закладу. Але до таких побачень були допущені тільки батьки з будинків сімейного типу (ДБСТ) та прийомних сімей (ПС), а також ті усиновителі, які вже зустрічалися з дитиною до карантину. Іншим кандидатам на усиновлення пропонують дочекатися завершення карантину.
На Миколаївщині онлайн-побачення та «побачення в альтанці» відбувалися не тільки для ДБСТ та ПС, але й для нових кандидатів в усиновителі. Декількох діток навіть вдалося влаштувати, але не на усиновлення, а під опіку (така процедура дозволяє трошки прискорити процес прийняття дитини в родину) з ймовірним подальшим усиновленням вже за місцем проживання сім’ї.
Тобто кожен регіон має свої можливості, тому спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» радять усім новим кандидатам телефонувати у служби, за якими зареєстрована дитина, та з’ясовувати всі деталі та можливості.