Чому під час війни неможливе не тільки національне, але й іноземне усиновлення - відповідь експертки Людмили Волинець
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_storage/disk/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaDdDRG9JYTJWNVNTSnJkbUZ5YVdGdWRITXZjVE15TlhaMmJETTBaamcxZUdzd05XTjFhSHByZHpocmNHUjBjeTlsTWprek5qaG1OMkU0WVRKalltWTJOV1UxTXpWaE5URXpaR0UyTVRkbE9EWTFNbUU0WlRRMFpEaGxNVE5tTmpVNE5USXlZemxtTmpWa01UZGpZak0zQmpvR1JWUTZFR1JwYzNCdmMybDBhVzl1U1NKWWFXNXNhVzVsT3lCbWFXeGxibUZ0WlQwaU0zVjJZV2RoTG1wd1p5STdJR1pwYkdWdVlXMWxLajFWVkVZdE9DY25NeVZFTVNVNE15VkVNQ1ZDTWlWRU1DVkNNQ1ZFTUNWQ015VkVNQ1ZDTUM1cWNHY0dPd1pVT2hGamIyNTBaVzUwWDNSNWNHVkpJZzlwYldGblpTOXFjR1ZuQmpzR1ZBPT0iLCJleHAiOiIyMDI0LTA3LTI3VDAwOjM5OjM0LjA2M1oiLCJwdXIiOiJibG9iX2tleSJ9fQ==--4edbc2367e068e16bed34cd43b1fea88c14f8382/3%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B0.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%223uvaga.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%273%25D1%2583%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25B3%25D0%25B0.jpg)
На Фейсбук-сторінку програми "Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству -ні!" надходять численні питання щодо іноземного усиновлення. І хоча програма займається виключно інформуванням про НАЦІОНАЛЬНЕ усиновлення, яке зараз через війну, неможливе, але користувачі соцмереж дуже наполегливі. Тому ми публікуємо коментар, який написала відома експертка з питань захисту дітей Людмила Волинець линець у своєму Фейсбуці - ФБ Людмили Волинець .
"Щодня надходить сила-силенна пропозицій від іноземців усиновити дитину з України. Емоційно вони дуже різні: від жорсткоі вимоги до ввічливого прохання. Багато і моіх співгромадян висловлюються категорично: одні за, інші проти. А між тим, законодавство Украіни, краін, куди хочуть усиновити дітей, і міжнародні правила говорять про те, що стан гостроі фази війни унеможливлює процеси здійснення усиновлення дітей з України. Принаймні поки що, коли іноземці, бажаючі усиновити, і державні та судові органи Украіни не можуть виконати обов'язкові умови для усиновлення.
Не буду описувати всі причини, скажу лише про те, що:
найпершою умовою є достименно переконатися у тому, що дитина не має батьків, або батьки відсторонені від дитини судом. Щоб не сталося так, що відповідальні батьки не зможуть виховувати своіх дітей. Усиновлення зворотнього процесу не має.
Друге важливе - це підготовка іноземцями пакету документів у себе на батьківщині про спроможність усиновити і виховувати дитину. І дозволу іх країни усиновити дитину з Украіни. У тотальноі більшості тих, хто заявляє про бажання усиновити таких документів немає. Термін виготовлення іх приблизно півроку, і це закони краіх, де вони проживають.
Третє - це незавершені процеси усиновлення. Розумію біль цих людей. Тут також треба дочекатися відновлення роботи судів в Украіні, аби усиновлення було легітимним, законним, а не оскаржуваним, чи таким, що оспорюється. Украіна практично не обмежує вивезення дітей закордон і дякує міжнародним спільнотам за допомогу, дякує громадянам всіх держав, але про усиновлення наразі не йдеться".