Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Боротьба з COVID-19: Фонд Ріната Ахметова передав медикам Львівської області 30 000 тестів для виявлення коронавірусу та 8 000 захисних костюмів для медиків

10.04.2020

Сьогодні на базі Львівського обласного госпіталю ветеранів війни та репресованих ім. Ю. Липи Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією ДТЕК передав медикам 30 000 тестів для виявлення коронавірусної інфекції. Крім того, спільно з банком ПУМБ лікарям було передано 8 000 захисних костюмів.

Діагностичні матеріали буде розподілено між опорними державними лікарнями регіону.

– Західна Україна в зоні особливого ризику. Офіційна статистика це підтверджує, насамперед тому, що регіон межує з країнами, куди коронавірус прийшов раніше за нашу країну. Тому потреба в експрес-тестах, які можуть за 15 хвилин перевірити пацієнтів на наявність COVID-19, тут особливо висока. Уже сьогодні медики з державних лікарень Львівської області отримають тести та зможуть перевірити людей із підозрою на коронавірус, із симптомами. А захисні костюми допоможуть знизити для лікарів ризик інфікування, – сказала член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький подякував Рінату Ахметову за таку допомогу й зазначив, що кожен експрес-тест – шанс врятувати чиєсь життя. Захист медиків також серед пріоритетних завдань.

– У Львівській області до Штабу з боротьби з коронавірусом увійшли представники Ріната Ахметова, його Фонду. 8 тисяч костюмів і 30 тисяч тестів – це тільки перша партія допомоги. Їх буде розподілено справедливо та відповідно до потреб між медичними закладами області. Рінат Ахметов і його Фонд дійсно допомагають Львівщині. Величезна подяка за це, – сказав Максим Козицький.

Представник ДТЕК в антикризовому обласному штабі з боротьби з коронавірусом Олег Половцев висловив упевненість, що спільні зусилля громади, бізнесу та влади в боротьбі з інфекцією вже скоро покажуть свою ефективність.

– Ми віримо, що разом зможемо зупинити поширення вірусу та захистити наших громадян. Закликаємо представників бізнесу приєднатися до нашої ініціативи та зробити свій внесок, щоб регіони України були здатні протистояти епідемії, – сказав Олег Половцев.

Головний лікар Львівського обласного госпіталю ветеранів війни та репресованих ім. Ю. Липи Любомир Рак зазначив, що на цей момент у його медустанові немає важких пацієнтів із коронавірусом, але персонал госпіталю вже готовий їх приймати.

– Велика подяка Рінату Ахметову та його Фонду. Це величезна допомога. Особлива подяка за захисні костюми. Це дуже важливий момент. Адже чим краще будуть захищені наші лікарі, тим якіснішою буде їхня робота, – сказав Любомир Рак.

Представник ДТЕК-Західенерго Олег Таращук зазначив, що енергетики Добротвірської ТЕС працюють в ізоляції, щоб забезпечити енергопостачання регіону і мінімізувати поширення інфекції. І разом з Фондом допомагають регіону протистояти поширенню вірусу.

Фонд Ріната Ахметова, за особистим рішенням Засновника, закупив для України понад 300 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Львівська область стала шостим регіоном, який отримав партію тестів. До цього високочутливі тест-системи було передано державним лікарням у Харківській (20 тисяч експрес-тестів), Донецькій (50 тисяч експрес-тестів), Луганській (30 тисяч експрес-тестів), Запорізькій (30 тисяч експрес-тестів) й Івано-Франківській областях (10 тисяч експрес-тестів).

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Уже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) і кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях у Полтаві та Рівному також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду постачено до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, які вже отримали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі округи країни за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова також закуповує аналізатори проб на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них.

Фонд Ріната Ахметова в співпраці з Мінцифри створили освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і школярів («Диджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і на Youtube-каналі.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов та відомий журналіст Савік Шустер.