«Бабуся за ніч посивіла»: діти Донбасу розповідають про війну
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--1978cb36b4c41de2064077194b51487dc76bbead/17915_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%2217915_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%2717915_0_orig.jpg)
Фонд Ріната Ахметова продовжує публікацію роликів у рамках відеопроекту «Війна очима дітей». Героями 18 сюжетів стали діти, які живуть з обох боків збройного конфлікту на сході України. Хлопчики та дівчатка, які пройшли через біль і страх, які пережили жах втрати, розповіли про те, що їм випало пережити.
Сьогодні Фонд презентує монолог Богдана Зінченка з Горлівки. Дитині не було й семи років, коли на Донбасі почалися бойові дії. Хлопчик не може забути перших днів війни. Згадує, як стрілянина змінила близьких йому людей: «Коли все почалося, моя бабуся почала молитися. У неї був нервовий тик і за ніч посивіло волосся».
В емоційній сповіді Богдан розповів про два роки пекла, як разом з іншими людьми більш ніж 30 годин ховався в підвалі і як обстріл допоміг йому знайти найкращого друга.