ua

Авдіївський коксохімзавод допомагає відновлювати міську лікарню

25.02.2015

Центральна міська лікарня міста Авдіївки Донецької області (АЦМБ) кілька разів наражалася на обстріл. Унаслідок прямих влучень снарядів було серйозно зруйновано головний корпус лікарні. У медустанові немає світла, води та опалення.

Після перших ушкоджень група Метінвест виділила приблизно 1 млн грн на ремонт покрівлі та встановлення 112-ти нових вікон у головному корпусі АЦМБ. Авдіївський коксохімзавод передавав лікарні бензин для заправляння автомобілів і генераторів, допомагав купувати й доставляти необхідні медикаменти. Співробітники заводу ремонтували приміщення, заправляли киснем балони.

Дві інші медустанови міста припинили свою роботу. У січні в центральній міській лікарні залишилося приблизно 10% всього персоналу. Головлікар медсанчастини АКХЗ Сергій Хилай, хірург із багаторічним досвідом, після завершення робочого дня на заводі, допомагає залишилися докторам приймати пацієнтів.

«Працювати доводиться в непростих умовах. Більшість вікон розбиті, затягнуті плівкою або закриті фанерою. Тому у приміщеннях дуже холодно. Грітися намагаємося по-старому — «буржуйками», — розповідає Сергій Сергійович. — Співробітники МНС привезли до лікарні кілька генераторів, однак для обігрівання їх не використовують — тільки для роботи необхідного медичного обладнання. У таких умовах лікарня не може приймати на лікування пацієнтів. Однак і залишити авдіївців зовсім без можливості отримати медичну допомогу ми не маємо морального права. Тому зараз ми чергуємо в АЦМБ переважно для надання екстреної медичної допомоги. На стаціонарне лікування пацієнтів відправляємо до Димитрова, Дніпропетровська та інших міст».

На сьогодні корпус лікарні знову пошкоджений снарядами й там ведуть ремонтні роботи. Найближчим часом співробітники Авдіївського коксохімзаводу відремонтують і запустять систему опалення в лікарні.