Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Аналізатор проб від Фонду Ріната Ахметова: в чому унікальність нового обладнання

01.04.2020

Фонд Ріната Ахметова придбав і найближчим часом передасть МОЗ України суперсучасний аналізатор проб на коронавірус Convergys® PCRtist та змінні картриджі до нього. Він працюватиме в Донецькій області – єдиній, де раніше не було такого обладнання, через що аналізи доводилося відправляти до Києва. Українські медики розповіли, в чому унікальність цього обладнання.

  • Даний аналізатор призначений для якісного виявлення коронавірусу в лабораторних умовах. Завдяки йому результати тесту стають відомі лише за 40 хвилин.
  • Аналізатор Convergys® PCRtist настільки автоматизований, що практично на 100% виключає вплив людського фактора на процедуру тестування, значно скорочує час дослідження і нівелює ризик помилок.
  • Convergys® PCRtist не вимагає додаткової підготовки води, повітря або газів. Єдина важлива умова роботи – приміщення має бути без пилу, а рівень вологості не перевищувати 85%.
  • Щоб використовувати апарат, медикам не потрібно додатково навчатися, достатньо прочитати інструкцію.
  • Аналізатор проб дозволяє проводити тестування не лише на коронавірус, але й на ряд інших захворювань, починаючи від туберкульозу і гепатиту С і закінчуючи вірусом Денге.
  • Для роботи з Convergys® PCRtist не потрібна велика кількість реактивів – усі необхідні реагенти та контрольні матеріали знаходяться в одному картриджі, що є в комплекті.

Рінат Ахметов надав 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об'єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM для допомоги Україні.

На сьогоднішній день Фонд вже передав державним установам охорони здоров'я дві партії апаратів ШВЛ, ізолюючий мобільний бокс, захисний біологічний і протихімічний костюм, 400 захисних одноразових комбінезонів, 10 тисяч захисних масок, безконтактні термометри, багатошарові респіратори, окуляри.

За особистим рішенням Засновника, Фонд для всієї країни закупив 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Крім того, додатково будуть придбані ще 20 тисяч тестів, як мінімум 200 апаратів ШВЛ, необхідних для порятунку життя людей, та інше обладнання.