Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Акція «Рінат Ахметов – Дітям!»: традиція добра та радості

31.07.2020

У 2001 році Рінат Ахметов разом зі своїм другом, композитором Ігорем Крутим, відвідав кілька інтернатів і лікарень Донецької області, щоб привітати  дітей, які там знаходилися, з Днем святого Миколая. Ця зустріч справила на них незабутнє враження. Так з'явилася Акція «Рінат Ахметов – Дітям!»,  що стала традиційною. В рамках Акції з 2001 року, крім особистих зустрічей з дітлахами та традиційних новорічних подарунків, допомогу Ріната Ахметова отримали понад 50 дитячих будинків сімейного типу. Для їхніх вихованців придбані іграшки, одяг, медикаменти, надавалася психологічна підтримка і допомога в лікуванні. Також Ринат Ахметов допоміг із придбанням будинків, поліпшенням житлових умов, ремонтом житла, в рішенні побутових проблем ДБСТ. За 19 років його допомогу отримали 500 сімей.

– «Рінат Ахметов – Дітям!» – наймасштабніша, багаторічна та непереривна традиція добра й особистої участі Рината Ахметова в долях сотень тисяч дітей. Лише з 2014 року учасниками Акції стали 700 000 хлопчиків та дівчаток. Акція «Рінат Ахметов – Дітям!» старше Фонду – в 2020 році їй виповниться 20 років! В якомусь сенсі з новорічних візитів Ріната Ахметова в інтернати і виріс сам Фонд, – говорить Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

З 2018 року Акція була доповнена новим форматом – зустрічами з амбасадорами Фонду, які надали можливість дітям, позбавленим батьківського тепла, отримати мотивацію для досягнення успіху. Таким чином вони одержують не тільки подарунки, а найголовніше – підтримку і розуміння того, що вони потрібні в цьому світі.

– Спасибі величезне Рінату Леонідовичу за те, що так багато робить для дітей, особливо за ці зустрічі, що розширюють соціальний простір, – сказала психолог Маріупольського дитячого будинку змішаного типу «Центр опіки» Надія Герман.

І щороку проводиться новорічне свято для тих, чиє життя змінив Фонд Ріната Ахметова – для сиріт, які знайшли батьків, для дітей, яким Фонд подарував слухові апарати або допоміг позбутися від пороку серця, для дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ).

Багатодітна мама Наталія Сидоренко постійно приводить своїх синів і донечок на свята під егідою Акції «Рінат Ахметов – Дітям!».

– Для нас це стало однією з новорічних традицій. Вже кілька років поспіль вони незмінні: прикрасити ялинку, накрити стіл, сходити на свято від Ріната Ахметова, – посміхається жінка.

Олена Борблик, чия родина має статус ДБСТ, каже, що свято Акції «Рінат Ахметов – Дітям!» одне з найбільш очікуваних для її вихованців:

– Дітки вірять в те, що будь-які бажання, що загадуються перед святом, здійснюються. Це діти з непростою долею і мрії у них особливі. На святі від Фонду Ріната Ахметова вони танцюють, грають, знаходять друзів. Дякую за такі казкові вечори!