Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Адвокати підготували рекомендації для іноземців, які хочуть усиновити дитину з України

08.05.2023

Програма «Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - ні!» продовжує інформувати своїх користувачів щодо нововведень та змін у питаннях влаштування дитини-сироти в сім’ю. Окрім питань, пов’язаних з національним усиновленням, програма постійно отримує питання щодо відновлення процесу міждержавного усиновлення (іноземними громадянами), які частіше надходять через нашу сторінку у Фейсбуці - Тут

Як ми вже неодноразово повідомляли, з початку війни процес усиновлення був призупинений. Це було спровоковано ризиками для інтересів дітей, адже виконати повну процедуру було вкрай важко. Наразі цей процес став більш доступним, однак певні обмеження залишилися.

Комітет з сімейного права Національної асоціація адвокатів України (НААУ) та Центр «Адвокат дитини» Вищої школи адвокатури НААУ підготували рекомендації щодо можливості міждержавного усиновлення для іноземних громадян та громадян України, які постійно проживають за кордоном.

Переглянути рекомендації можна українською або англійською мовами.

«Сьогодні усиновлення провадиться тільки в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України, а також по відношенню лише до тих дітей, щодо яких можливо встановити обставини життя їх батьків та інших родичів, - коментують фахівці НААУ. - Метою цих рекомендацій є надання покрокової інструкції щодо процесу усиновлення для іноземців та громадян України, які постійно проживають за її межами та бажають усиновити дитину, що проживає в Україні за принципом забезпечення найкращих інтересів дитини».

Джерело