ua

38,5 тисяч жителів сіл за лінією дотику отримали продукти

11.12.2015

Продуктові набори для 38,5 тисяч жителів глибинки Донецької області доставили мобільні бригади волонтерів Штабу Ріната Ахметова. За 7 місяців роботи вони відвідали понад 150 населених пунктів за лінією дотику.

У 2015 році останнім містом непідконтрольної території, де працювали мобільні волонтери, став Вуглегірськ. Тут Штаб видав 1871 продуктовий набір місцевим жителям найбільш соціально незахищених категорій. 90% тих, хто прийшов по допомогу — старі віком від 65 років.

«Починаючи роботу у Вуглегірську, ми розуміли, що людям у напівзруйнованому місті потрібна підтримка. Незважаючи на те, що багато жителів виїхали під час бойових дій, там залишається багато пенсіонерів та сімей із дітьми. Допомогти їм — було нашим основним завданням», — розповів Андрій Санін, керівник донецького логістичного центру Гуманітарного штабу.

З травня 2015 року мобільні бригади виїжджали у важкодоступні й нужденні села та смт в Амвросіївському, Тельманівському, Новоазовському районах. Щоб максимально забезпечити продуктами більшу кількість жителів, бригади по кілька тижнів працювали в режимі напівстаціонарного пункту в Амвросіївці, Сніжному та Вуглегірську.

«Упродовж року потреба у продуктах у глибинці не знижувалася. Наші волонтери це бачили з черг, які збиралися у дні видач. У багатьох селах картина була однаковою: люди похилого віку, інваліди, які не могли виїхати, виживали у складних умовах. Нам вдалося налагодити ефективну схему доставляння і видавання допомоги. За 7 місяців бригада проїхала приблизно 19 тисяч кілометрів. Виїжджали навіть туди, де влітку не вщухали обстріли, щоб встигнути допомогти максимальній кількості людей», — підбив підсумки Андрій Санін.

Проект мобільних бригад видавання було запущено Гуманітарним штабом у травні 2015 року. Доставляння продуктів дозволяє надати допомогу людям у віддалених населених пунктах Донецької області, де немає можливості відкрити стаціонарний пункт видавання. Станом на 12 грудня допомогу отримали понад 72 тисячі жителів сіл як на непідконтрольній території, так і в «сірій зоні». Наступного року Гуманітарний штаб планує продовжувати роботу мобільних бригад.