Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

38,5 тисяч жителів сіл за лінією дотику отримали продукти

11.12.2015

Продуктові набори для 38,5 тисяч жителів глибинки Донецької області доставили мобільні бригади волонтерів Штабу Ріната Ахметова. За 7 місяців роботи вони відвідали понад 150 населених пунктів за лінією дотику.

У 2015 році останнім містом непідконтрольної території, де працювали мобільні волонтери, став Вуглегірськ. Тут Штаб видав 1871 продуктовий набір місцевим жителям найбільш соціально незахищених категорій. 90% тих, хто прийшов по допомогу — старі віком від 65 років.

«Починаючи роботу у Вуглегірську, ми розуміли, що людям у напівзруйнованому місті потрібна підтримка. Незважаючи на те, що багато жителів виїхали під час бойових дій, там залишається багато пенсіонерів та сімей із дітьми. Допомогти їм — було нашим основним завданням», — розповів Андрій Санін, керівник донецького логістичного центру Гуманітарного штабу.

З травня 2015 року мобільні бригади виїжджали у важкодоступні й нужденні села та смт в Амвросіївському, Тельманівському, Новоазовському районах. Щоб максимально забезпечити продуктами більшу кількість жителів, бригади по кілька тижнів працювали в режимі напівстаціонарного пункту в Амвросіївці, Сніжному та Вуглегірську.

«Упродовж року потреба у продуктах у глибинці не знижувалася. Наші волонтери це бачили з черг, які збиралися у дні видач. У багатьох селах картина була однаковою: люди похилого віку, інваліди, які не могли виїхати, виживали у складних умовах. Нам вдалося налагодити ефективну схему доставляння і видавання допомоги. За 7 місяців бригада проїхала приблизно 19 тисяч кілометрів. Виїжджали навіть туди, де влітку не вщухали обстріли, щоб встигнути допомогти максимальній кількості людей», — підбив підсумки Андрій Санін.

Проект мобільних бригад видавання було запущено Гуманітарним штабом у травні 2015 року. Доставляння продуктів дозволяє надати допомогу людям у віддалених населених пунктах Донецької області, де немає можливості відкрити стаціонарний пункт видавання. Станом на 12 грудня допомогу отримали понад 72 тисячі жителів сіл як на непідконтрольній території, так і в «сірій зоні». Наступного року Гуманітарний штаб планує продовжувати роботу мобільних бригад.