Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

250 дітей із Донбасу приїхали на відпочинок на Азовське море

13.07.2015

Вчора, 12 липня, для дітей із Донбасу відкрилася перша зміна дитячого оздоровчого табору «Факел». Тут діти зможуть відпочити й набратися сил, а також трохи абстрагуватися від отриманих за час війни переживань.

Відпочинок для дітей організовано в межах програми Гуманітарного штабу Ріната Ахметова «Мирне літо — дітям Донбасу», завдяки якій зможуть оздоровитися 500 дітей, як тих, котрі проживають на не підконтрольній Україні території Донбасу, так і дітей-переселенців, які живуть на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.

Табір «Факел» розташований на березі Азовського моря, у зеленій зоні Бердянська. Тут оздоровлюються діти з усієї України, завдяки чому дітлахи з Донбасу зможуть завести нових друзів і розширити коло спілкування. З дітьми будуть працювати професійні педагоги й вожаті, а також команда психологів, які через рухливі ігри та арт-терапію допоможуть дітям впоратися зі страхами, тривожністю, зумовленими війною. Для максимально ефективної взаємодії з дітьми співробітники табору пройшли спеціальні тренінги від психологів Штабу Ріната Ахметова. Також для дітей передбачено активне й різноманітне дозвілля: відпочинок на пляжі, майстер-класи та спортивні гуртки, дискотеки, ігри, екскурсія в місто, а також морська екскурсія на піратському кораблі, вхід на який можливий тільки з моря. Діти самі зможуть вибирати, який вид розваг їм приємніший і цікавіший.

«У першій зміні оздоровляться та відпочинуть 250 дітей із Донбасу. Ми дуже переживали про те, чи зможуть дістатися до Бердянська діти, які проживають на непідконтрольних територіях. Всім добре відомо, як важко мирні жителі вимушені перетинати лінію дотику. А адже 50% зареєстрованих на першу зміну діток — жителі зони АТО. Їхні батьки намагалися раніше виїхати з дому, щоб скоріше пройти всі блокпости. Втім, їм довелося простоювати на пунктах пропуску по 4–10 годин. Але, на щастя, практично всі, хто хотів, змогли дістатися до пункту призначення. Ще кілька людей мають доїхати сьогодні. Всі діти дуже раді цій подорожі й навіть просяться залишитися на другу зміну», — розповіла Ірина Соболь, керівник проекту «Мирне літо — дітям Донбасу».

Також вона повідомила про те, що реєстрація на другу зміну до табору «Факел» буде закрита завтра, 14 липня, у зв’язку з тим, що вже сформовано групи. З усіма батьками, які подали заявки до цієї дати, зв’яжеться співробітник Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Докладніше про програму можна дізнатися тут.

Також нагадуємо, що для дітей, які проживають на не підконтрольній Україні території Донецької області, працюють літні центри, зареєструватися в які можна за посиланням.