Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

14 РОКІВ ДОБРА ТА МИЛОСЕРДЯ: ЗВІТНИЙ ЗАХІД ФОНДУ РІНАТА АХМЕТОВА

10.04.2019

Унікальний досвід допомоги мирним жителям Донбасу та людські долі, які ця підтримка змінила. Ці теми стали головними на звітному заході Фонду Ріната Ахметова про роботу у 2018 році, що відбувся 10 квітня в Києві.

Ось уже 14 років Фонд реалізує проекти національного рівня, спрямовані на усунення соціальних проблем українського суспільства. І допомагає людям, які потрапили в складні життєві ситуації.

У 2014 році Рінат Ахметов у Фонді створив найбільшу гуманітарну програму в Україні – Гуманітарний штаб. Його головним завданням стало надання допомоги найбільш незахищеним мирним мешканцям Донбасу: дітям, людям похилого віку, людям з інвалідністю, багатодітним сім’ям.

Фонд – єдиний в Україні системно та масштабно надає підтримку дітлахам Донбасу в рамках таких напрямів, як «Мирне літо – дітям Донбасу!», «Реабілітація поранених дітей», «Ліки дітям», «Тепер я чую». А також доставляє дитячі продуктові набори в десятки населених пунктів уздовж лінії зіткнення.

Робота Фонду та його наймасштабнішої програми – Гуманітарного штабу, увійшла в історію. А досвід допомоги в умовах збройного конфлікту досі не має аналогів в Україні – врятовано життя понад мільйона людей на сході країни. Допомогу Ріната Ахметова й надалі отримують найбільш нужденні мирні жителі Донбасу. Їм видано понад 12 мільйонів продуктових наборів, які самі люди назвали «набори виживання».

У межах звітного заходу також були оприлюднені поточні результати сьогоднішніх програм і проектів Фонду.

«Коли почався збройний конфлікт на Донбасі, в одну мить на нашій землі стало дуже багато біди, болю та сліз. Тоді в нас не було часу роздумувати й щось планувати. Рінат Ахметов поставив перед командою Фонду завдання допомагати. Допомагати стільки, скільки буде можливо, допомагати тим, кому це максимально необхідно, допомагати там, де найважче. Завдяки цим ініціативам люди знають, що їх не покинули. Кожен день у телефонних дзвінках і листах, які продовжують надходити до Фонду, вони говорять про те, що ця допомога для них набагато більше, ніж просто їжа. Це справжні набори виживання. Це та допомога, яка дає кожному силу й точку опори», – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Слова Наталії Ємченко підтверджують результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, проведеного наприкінці 2018 року. Фонд Ріната Ахметова залишається лідером у допомозі мирному населенню Донбасу. Таку думку в процесі опитування висловила більш ніж половина громадян країни. Крім того, 67% українців вважають, що жителі Донбасу без гуманітарної допомоги Ріната Ахметова не вижили б. З цим згодні майже 85% опитаних жителів у Донецькій і Луганській областях.

Однією з головних подій звітного заходу стала презентація картини «Надіюся, Сподіваюся на Мир». Цей символ віри та надії створили діти, які пережили жахи збройного конфлікту. У творчий процес вони вклали всю свою любов, радість і щастя, яких в одну мить були позбавлені. Завдяки програмі Фонду «Мирне літо – дітям Донбасу!» діти пройшли курс психологічної реабілітації та літнього оздоровлення. Також вперше перед широкою аудиторією відбулася прем’єра відеороликів за участю дітей, які створювали картину. Хлопчики та дівчатка розповіли про те, якою вони бачать трагедію рідного краю. І надію, що приходить до мирних жителів регіону разом із допомогою Ріната Ахметова.

Насамкінець заходу гості отримали «Карту добрих справ». Створена дітьми, які знайшли батьків завдяки програмі Фонду «Сирітству – ні!», вона допоможе кожному знайти свій шлях до добра. Адже щодня завдяки Рінату Ахметову рятуються життя.

ГОЛОВНІ ЦИФРИ РОБОТИ ФОНДУ РІНАТА АХМЕТОВА

  • 12 255 639 продуктових наборів видано жителям Донбасу.
  • 133 300 тонн гуманітарної допомоги доставлено на Донбас Штабом Ріната Ахметова. Щоб її привезти, знадобилося 6663 вантажні автомобілі.
  • Більш ніж 50 000 людей отримали адресну допомогу.
  • Понад 11 500 осіб отримали адресну допомогу на лікування, з них більш як 6 тисяч – це діти.
  • Понад 4000 дітей оздоровилися та побували на літньому відпочинку.
  • 9340 дітей влаштовані в сім’ї завдяки програмі «Сирітству – ні!».
  • Понад 4300 наборів медикаментів видано важкохворим дітям, які проживають з обох боків лінії зіткнення.
  • 91 дитині з вадою серця проведена операція завдяки проекту «Здорове серце».
  • Понад 100 курсів реабілітації пройшли діти, поранені внаслідок збройного конфлікту.
  • 141 дитина з порушенням слуху отримала сучасні високочутливі слухові апарати завдяки проекту «Тепер я чую».