Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

12 років порталу «Сирітству – ні!»: щастя знайти родину

09.12.2021

У грудні виповнюється 12 років порталу «Сирітству – ні!». Він став частиною масштабної та унікальної однойменної програми Фонду Ріната Ахметова.

– «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» – лідер у сфері благодійних програм, які змінили в суспільстві ставлення до теми усиновлення, що сприяло збільшенню кількості дітей-сиріт, влаштованих у сімейні форми виховання. Програма і портал стали лідерами національного усиновлення. Усі роки роботи їхня сутність залишається незмінною – допомогти дітям знайти щастя в родині. Вони стали тим невидимим містком, який допомагає дітям та батькам знайти одне одного, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Фонд сприяв створенню 41 дитячого будинку сімейного типу, які взяли на виховання понад 400 дітей по всій країні. Завдяки програмі та порталу «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» більш ніж 10 000 дітей з інтернатів здобули щастя у нових сім'ях. Вони зробили колись табуйовану тему сирітства популярною в українському суспільстві. Прорив забезпечив портал «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!», де почали розміщувати анкети хлопчиків і дівчаток, які гостро потребували батьків. Зараз тут опубліковані понад 4 500 фото та відео анкет дітей, яким потрібні люблячі тато і мама.

Крім того, в рамках роботи програми та порталу Фонд проводить тренінги для усиновителів, підтримує вихованців інтернатів, допомагає ДБСТ і популяризує в суспільстві сімейні форми виховання. Фахівці Фонду професійно допомагають упоратися з проблемами, що виникають у період адаптації як у «молодих» батьків, так і в дитини, а також знайти відповіді на важливі запитання, що виникають у процесі виховання.

– Хочемо висловити подяку нашим учителям – Фонду, тренерам та всім причетним до «таїнства прийняття дітей». Прийміть, будь ласка, щиру подяку за вашу безцінну працю, завдяки якій тисячі дітей та батьків знаходять одне одного і стають по-справжньому щасливими! Бажаємо всім вам здоров'я, щастя, сил, енергії та успіхів у вашій великій справі, а щасливі посмішки й очі дітей та їхніх батьків нехай вас надихають і приносять радість! – поділилися своїми враженнями учасники тренінгів Фонду, прийомні батьки Ольга та Микола Коновал із Києва .

Тренер і психолог Любов Лоріашвілі вже понад 11 років співпрацює із Фондом Ріната Ахметова. За її словами, свого часу портал став справжнім проривом.

 – Тоді в суспільстві ще не було думки, що усиновити дитину – це нормально. Навпаки, то було табу. Сайт, на якому є фото високої якості, регіон, щось написано про дитину, а згодом ще й відео… Це була революція! Спочатку навіть я, фахівець, «сиділа» на сайті програми, розглядала його і захоплювалася. Це була велика різниця між тим, що я бачила в особистих справах дітей. Фонд Ріната Ахметова зняв табу та став показувати цих діток, причому показувати дуже тактовно та обережно, щоб не нашкодити. Це прозвучало дуже потужно, – каже Любов Лоріашвілі.

На сьогоднішній день програма та портал Фонду Ріната Ахметова не мають аналогів в Україні. Ви також можете ознайомитися з анкетами дітей, перейшовши за посиланням https://sirotstvy.net/ua/questionnaires-children/.