Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

12 листопада відкритою розмовою "Свобода - це..." розпочнеться проект «Культура. Завтра»

07.11.2014

CSM  спільно з ініціативою Музей Свободи/Музей Майдану та Національним художнім музеєм України запрошує на відкриту розмову

«Свобода – це…»

12 листопада, середа, 16:00

(Національний художній музей України)

Під час революції серед інших креативних плакатів можна було помітити одне скромне твердження: «Свобода – це не партія». Усім було зрозуміло, що свобода – це щось більше, але саме означення свободи на той час відбувалося через протиставлення.

Свобода в культурній площині зазвичай асоціюється з індивідуалізмом, із позицією самотнього художника/автора, що протистоїть системі. Разом із тим українці отримали досвід того, як можна здобувати свободу через об’єднання у спільноти. У цьому балансі між екзистенційним і колективним сьогодні й перебувають люди культури. Висока ціна цієї свободи не дає забути про те, наскільки відповідальним має бути кожен текст чи проект. Це, з одного боку, відкриває простір для художнього висловлювання, з іншого – обмежує його. Якщо говорити про державні культурні інституції, то все набагато складніше, адже йдеться не лише про вибір творчих і кураторських стратегій, але й про підпорядкування державній політиці.  

Якими смислами ми змогли наповнити поняття свободи за рік, що минає? Мовчання і відмова від втілення актуальних тем – це свобода чи поразка? Внутрішній опір інформаційним потокам – це ескапізм чи вольова позиція автора? На ці питання спробують відповісти художник Влодко Кауфман, письменник і перекладач Андрій Бондар, філософ Володимир Єрмоленко, заступниця директора з виставкової діяльності Національного художнього музею України Юлія Ваганова та випускова редакторка журналу Korydor Віра Балдинюк.

Розмова відбудеться у діалозі з проектом Музею Свободи/Музею Майдану і розпочне дискусійну складову проекту CSM «Культура. Завтра».

Проект «Культура. Завтра» покликаний публічно обговорювати дражливі теми й спільно працювати над стратегіями розвитку культури. Його мета – запозиціонувати культуру як один із найголовніших інструментів для вирішення болючих і конфліктних питань, які виникли в суспільстві в результаті революційно-воєнних подій 2013-2014 років. Дискусії, лекції та круглі столи відбуватимуться двічі на місяць за участі культурних менеджерів, митців, журналістів і філософів з України, Білорусі, Туреччини, Грузії, Сербії та інших країн. 

Проект «Культура. Завтра» підтримано Фондом Принца Клауса та програмою грантів «і3» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». 

Проект Музей Свободи/Музей Майдану здійснюється за підтримки данської програми MyMedia, а також десятків волонтерів із експертного та громадського секторів.

Інформаційні партнери: Українська правда. Життя, Platforma, Лівий берег, Коментарі.

Джерело: CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва