Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні»

Рік створення: 2020

На початку 2020 року весь світ стикнувся з новим викликом – коронавірусом COVID-19. На початку пандемії в державній системі охорони здоров'я в Україні було безліч проблем. Для надання допомоги хворим з ускладненнями від коронавірусу гостро не вистачало сучасних апаратів ШВЛ, аналізаторів проб, а також засобів захисту для медиків і експрес-тестів.

Першим на допомогу країні прийшов Рінат Ахметов. Ще в лютому він виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19 і об'єднав для допомоги країні ресурси благодійного Фонду, ФК «Шахтар» та інших активів SCM. В рамках програми Фонду Ріната Ахметова «Рінат Ахметов – Порятунок життів» був створений проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні». Він став найбільшою, системною та масштабною приватною ініціативою, спрямованою на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом.

В рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» Фонд Ріната Ахметова забезпечує лікарів, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом, найнеобхіднішим. Державним лікарням передано понад 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту та витратних матеріалів, а також 320 тисяч експрес-тестів.

Ключовим елементом допомоги країні стала закупівля для державних лікарень більш ніж 200 суперсучасних апаратів ШВЛ, які Фонд зумів придбати і привезти в Україну незважаючи на дефіцит високотехнологічного медичного обладнання в світі. Апарати ШВЛ допомагають рятувати життя пацієнтів з важкими ускладненнями від коронавірусу. Це обладнання українська медицина потребувала найбільше.

Висококласні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова надійшли як у великі клініки обласних центрів, так і невеликі лікарні 12 регіонів країни. Перші з них передані лікарям ще в березні 2020 року.

Апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова в числі найсучасніших в світі, вони прості у використанні та значною мірою виключають вплив людського фактора. Тому можуть бути використані відразу ж після інсталяції, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз.

За допомогою інтелектуального режиму апарат сам аналізує стан пацієнта і вибирає найбільш оптимальний рівень подачі кисню. До багатьох лікарень апарати ШВЛ такого класу надходять вперше. Важливо, що апарати будуть актуальні і після закінчення пандемії коронавірусу.

Фонд Ріната Ахметова допомагав і допомагає лікарям не лише обладнанням та витратними матеріалами. Для медиків, які працюють з COVID у відділеннях інтенсивної терапії лікарень, що отримали апарати ШВЛ від Фонду, на спеціальне замовлення були пошиті комплекти медичного одягу.

Крім того, Фондом реалізовано ряд освітніх проектів. Так, спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України проведено дві онлайн-конференції для лікарів, котрі працюють з апаратами штучної вентиляції легенів. Це були тригодинні вебінари, під час яких провідні експерти МОЗ ділилися з лікарями державних лікарень передовим світовим досвідом лікування COVID-19 і нюансами роботи з останніми моделями апаратів ШВЛ. В онлайн-навчанні від Фонду Ріната Ахметова взяли участь майже 2000 українських медиків.

Також Фонд спільно з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України представили новий відеопроєкт «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легенів». Він покликаний допомогти фахівцям, які будуть або вже застосовують в практиці реанімаційне обладнання для порятунку пацієнтів з ускладненнями коронавирусної інфекції, швидко засвоїти принципи роботи сучасної техніки.

В рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» допомогу Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні в 17 регіонах країни. Фонд продовжує робити свій внесок в модернізацію української системи охорони здоров'я.